Židiniai: klasifikavimas

Marius avataras

Posted on :

Aprašyti židinius yra gana sudėtingas reikalas, kadangi jų įvairovė kartais stebina net ir patyrusius meistrus. Bet kuriuo atveju norisi nuo kažko atsispirti, pradėti domėtis.

Židiniai paprastai skirstomi į dvi rūšis pagal formą ir funkcionalumą:

  1. Atvirieji židiniai
  2. Kapsuliniai židiniai

Atvirieji židiniai yra klasikiniai židiniai su atvira pakura, kuri dažniausiai prasideda nuo grindų. Šio tipo židinys yra skirtas daugiau grožiui, nes jo šildymo efektyvumas gana žemas – vos 30%. Tai reiškia, kad tik trečdalis šildo patalpą, o du trečdaliai išeina į aplinką pro kaminą. Atvirieji židiniai reikalauja daugiau priežiūros, nes reikia atsižvelgti į malkas, kūrenimą, priešgaisrinį saugumą, įvairius aksesuarus. Tai brangesni židiniai, nes naudojama speciali apdaila, o patys židiniai statomi iš šamotinių plytų, kartais su metaliniai konvektoriais. Apdailai naudojami kokliai, akmenys, granito plokštės, dolomitas ir kiti gražesni akmenys bei medžiagos, kurios pritaikomos individualiai.

Kapsuliniai židiniai yra šiuolaikiniai židiniai, kurių tikslas – suderinti šildymą su grožiu. Tai ketaus kapsulė (dėžė) su durelėmis. Tokio židinio efektyvumas gana didelis – apie 80 procentų, taigi tik trečdalis šilumos šildo kamine gyvenančius varnus, o du trečdaliai – namus. Tiesa, statant židinį ir kaminą, iš karto reikia pasirūpinti ir visa konvekcine sistema, kuri leidžia apšiltinti ir kitus kambarius (naudojamas šilumos davikliu valdomas ventiliatorius ir ventiliacinė sistema). Šis šiuolaikiškas židinys dažnai nereikalauja papildomos apdailos, todėl yra pigesnis, o taip pat ir saugesnis, nes uždarius dureles, galima išeiti iš kambario.

Židiniai dar skirstomi pagal stilių:

  • Klasikiniai židiniai – senovinio tipo židiniai, kurie išlaikė kelių šimtų metų senumo elementus ir formą.
  • Kaimo židiniai – į senovinę kaimo krosnį panašūs židiniai (dažniausiai statomi lauke).
  • Modernūs židiniai – šiuolaikinio interjero ir funkcionalumo mišinys pritaikytas židiniams. Dažniausiai metaliniai įmontuojami židiniai, kartais su pašvietimu – daugiau interjero elementas, nei skirti šildymui.
  • Hi-Tech židiniai – neįprastos formos židiniai iš metalo ir stiklo konstrukcijų. Tai itin modernūs židiniai, skirti šiek tiek ekstravagantiškam interjerui.

Stilius židiniams itin svarbus, nes jie patys dažnai būna meno kūriniai. Norint išsirinkti tinkamo stiliaus židinį, gali tekti ne vieną savaitę ieškoti norimo dizaino ir išmatavimų. Aišku, galima kreiptis į profesionalus, pavyzdžiui Zidiniai.KrosnelesKaminai.lt svetainę, kur tiksliai nukreips norimo stiliaus židinio link.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *