Mediniai baldai, kaip jie gaminami?

Marius avataras

Posted on :
,

Į visą medienos apdirbimo procesą reikia žiūrėti iš gamintojo perspektyvos, pradedant nuo medienos parinkimo, o vėliau pereinant prie pjovimo, formavimo, dekoratyvinių prisilietimų ir apdailos. Negalite pamiršti ir papildomų elementų, kai pagrindinės medžiagos, tokios kaip metalas, audinys ir stiklas, baldinės medžiagos derinamos su medžiu atitinkamai rankenų ir vyrių, apmušalų ir lentynų pavidalu. Dailidės ir medžio apdirbėjai praleidžia daug laiko ir pastangų kurdami vieną gaminį, kuris gali tapti jūsų brangiu turtu, o jų proceso supratimas atneša naujai suprastą amatą.

Kaip išrenkama mediena baldams?

Medienos parinkimas:  pagrindinis baldų gamybos proceso žingsnis yra medžiagos parinkimas. Jo pobūdis turėtų priklausyti nuo baldo. Pavyzdžiui, sunkiems baldams, tokiems kaip mediniai stalai ir lovų rėmai, reikalingos tvirtos, patvarios medžiagos, tokios kaip kietmedis (raudonmedis, tikmedis, ąžuolas ir kt.). Jie gali atlaikyti kasdienį naudojimą, išlaikyti svorį, būti vaškuoti ir poliruoti, kad metų metus išlaikytų spalvą ir lygią išvaizdą. Kita vertus, jei norite papuošti virtuvės spinteles, atramines sijas, langų rėmus ir lauko terasas, tuomet tiks spygliuočių mediena, tokia kaip eglė, uosis ar beržas. Gaminant baldus taip pat reikalingas ir baldinių plokščių pjovimas, kad baldai išliktų norimos formos ir dydžio. Medienos transformacija:  tai yra tada, kai medis supjaustomas į valdomas sijas ir lentas. Šie gabalai yra žaliava, kuri yra pjaunama ir gaminami mediniai baldai. Mediena džiovinama krosnyje, kad mediena pasiektų pusiausvyros drėgmės kiekį (EMC), o dėl aplinkos neįgautų ir neprarastų drėgmės. Šis transformacijos procesas atliekamas lentpjūvėje, o visas jo procesas gali užtrukti apie 2–4 savaites. 

Kodėl baldus pagaminti užtrunka ilgai?

Baldų gamyba yra menas pats savaime, turintis senas tradicijas, besitęsiančias bendruomenėse. Nuo tinkamų savybių medienos parinkimo iki vientiso skirtingų dalių sujungimo, kad būtų suformuotas vientisas, užbaigtas produktas, reikia kruopštumo ir planavimo. Supratimas apie visumą ir medinių baldų gamybą gali padėti jums apsispręsti, ar baldus geriau sakytis pagamintus individualiai, ar pirkti jau paruoštus baldus parduotuvėje. Jei jūsų namams kada nors prireiks gerų ir kokybiškų medinių baldų, dabar žinosite, nuo ko pradėti ir kodėl baldų gamyba gali užtrukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *