Nešiojami kompiuteriai – 2012 metų apžvalga

Marius avataras

Posted on :

2012 metai dar tik prasidėjo, o nešiojamųjų kompiuterių gamintojai jau pradeda pristatinėti savo naujausius modelius ir tendencijas. Štai Los Andžele vyksta CES paroda, kurioje didžiausi gamintojai pristato savo naujausiu modelius. Nešiojami kompiuteriai nėra pačiame dėmesio centre dėl sparčiai tobulinamų planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, tačiau kai kurie modeliai sugebėjo patraukti žiniasklaidos dėmesį.

Jau dabar aišku, kad nešiojami kompiuteriai 2012 sulauks keleto svarbių naujienų.

1 naujiena. Antroji Ultrabookų karta. Ultrabook yra Intel patentuotas prekinis ženklas, tačiau šiuo vardu vadinami itin ploni ir lengvi nešiojami kompiuteriai, nepriskiriami prie netbookų ir nešiojamų kompiuterių. Tai tarpinis variantas, kuris yra itin plonas, sveria iki 2 kilogramų, yra pakankamai galingas su naujoviškais i3, i5 ir i7 procesoriais. Tokiuose ultrabukuose jau nebėra optinio įrašymo įrenginio, be to ir USB bei HDMI jungčių nėra labai daug. Ultrabuko storis – apie 1,5 centimetro, jo ekranas – 13 colių (raiška, aišku, HD ir FullHD). Tokie ploni, lengvi ir energiją taupantys kompiuteriai surems ietis šiais metais. Yra viena bėda – jie dar labai brangūs, palyginus su netbookais ir vidutinės klasės nešiojamaisiais kompiuteriais. II kartos Ultrabookai turės naujus Ivy Bridge procesorius, taip pat USB 3.0 jungtis, o tai leis duomenis perduoti daug greičiau. Taip pat kai kurie modeliai bus valdomi balsu.

2 naujiena. Windows 8. Microsoft smarkiai dirba su naujaja Windows 8 operacine sistema, kuri šiuo metu yra testuojama, bandomąsias versijas buvo leista parsisiųsti visiems norintiems legaliai „palaužyti” Windowsus. Win 8 veiks ne tik su naujausiais ultrabookų modeliais, bet ir su kai kuriais mobiliaisiais įrenginiais ir planšetiniais kompiuteriais. Taip bus bandoma kovoti su naujausia Android Ice Cream Sandwitch operacine sistema mobiliesiems įrenginiams ir planšetams. Beje, Windows 8 turės savo programėlių parduotuvę siekdama konkuruoti su iTunes ir Android Marketplace.

3 naujiena. MacBook Air irgi nemiega. Pasigirdo gandų, kad šais metais sulauksime 15 colių MacBook Air kompiuterio su milžiniška 2880 x 1800 pikselių rezoliucija. iPad 3 gali tapti nešiojamų kompiuterių apskritai žudiku. Nors kaina ir didelė, tačiau AtA Steve Jobs sukurta aura Macintosh kompiuterius saugo ir toliau. Tik į metų pabaigą pamatysime, ar iš tikrųjų apsaugos. Beje, dalį kompiuterio funkcijų turėtų perimti ir AppleTV, bet daugiau stacionaraus, o ne nešiojamo.

2012 metai nešiojamiems kompiuteriams bus labai konkurencingi. Žinant, kiek planšetinių modelių pasirodė 2011 ir nematant jiems pabaigos, nešiojami kompiuteriai turės atlaikyti didžiulę konkurenciją. Kaip žinia, iš konkurencijos laimi tik internetinė parduotuvė ir jos klientas.

Tikiuosi, kad šiame tinklaraštyje galėsiu aprašyti pačius naujausius modelius, kuriais džiaugsimės artimiausius 2-3 metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *