Skardinių tvorų montavimas

Marius avataras

Posted on :

Skardinės tvoros mūsų krašte yra montuojamos labai dažnai. Lietuviai mėgsta gražias tvoras ir privatumą savo kieme, skardinės tvoralentės tam tinka geriausiais. Be to kad yra ilgaamžės, nereikalauja priežiūros, pastaraisiais metais dar ir kainos sumažėjo, tad jos tapo labiau prieinamos.

Tvoros pamatas

Planuojantiems statyti naują ar keisti seną medinę tvorą norime paprastai išdėstyti koks yra skardinių tvorų montavimas ir kokie jo ypatumai. Visų tvorų įrengimas pradideda nuo pamato įrengimo, pamato žmonės kartais nedaro tik segmentinėms tvoroms, bet ir tai retai. Pamatas gali būti liejamas iš betono su armatūros karkasu, klojami specialūs pamato borteliai arba mūrijama iš drėgmei atsparių blokelių, esmės tai nekeičia, darykite kaip jums atrodo greičiau ir pigiau.

Norint pastatyti skardinę tvorą, medžiagas t. y. tvoralentes reikės užsakyti iš anksto. Užsakymai paprastai įvykdomi per 7-14 dienų. Suskaičiuokite kaip norite, kad jūsų tvora atrodytų, galima tvirtinti skardos lentas su tarpais arba kad jos uždengtų viena kitą ir tada tvora bus nepermatoma. Paprastesnis variantas tvora montuota stamenai, tuomet reikia užsakyti vienodo ilgio tvoralentes.

Skardos tvirtinimas

Skardinės tvoros tvirtinimas prie skersinių atliekamas specialiais medsraigčiais metalui arba kniedėmis. Galima rinktis nerūdijančio plieno arba aliuminio kniedes. Medsraigčių spalvas galima pritaikyti pagal tvoros spalvą arba užsakyti iš gamintojo nudažytus tokias pat spalva kaip ir skardinė tvora. Montavimo metu svarbiausia nepadaryti gręžimo klaidų arba nesubraižyti skardos aštriu daiktu nes tose vietose tvora ims rūdyti. Jei netyčia sugadinote, patepkite su gruntu ir dažais. Skardinių tvoros lentų negalima pjauti su kampiniu šlifuokliu. Pjovimo diskas atveria metalą iki šerdies ir įkaitina aplink esančius dažus kurie vėliau dėl atmosferos poveikio labai greitai atšoka ir metalas ima rūdyti ir pūti. Tokiu atveju geriau skardą ne pjauti o kirpti specialiai metalui skirtomis žirklėmis, nukirptus metalo kraštus uždažyti dažais metalui.

Jei norite nepermatomos tvoros, galite rinktis ir pigesnį variantą, vietoje tvoralenčių pritvirtinti profiliuotos skardos lakštus. Deja viena problema yra tai, jog tik viena skardos pusė turi spalvą o kita yra baltos spalvos kurią teks atsukti į vidinę kiemo pusę. Aklinoms tvorosm reikia montuoti ypač giliai ir stiprius tvoros stulpus tam kad vėjo gūsiai neišlaužtų tvoros. Visus anksčiau minėtus darbus galite atlikti patys arba ieškokite tvoros montavimo paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *