Advokatai Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamiausią specialistą?

Marius avataras

Posted on :
, ,

advokatai VilniujeVaikštinėdami sostinės gatvėmis, tikriausiai ne ant vieno pastato matėte užrašus, jog čia dirba advokatas X ar yra įsikūrusi Y advokatų kontora. Susidaro įspūdis, jog advokatai Vilniuje – ne deficitas. Tačiau kai advokatų pagalbos prireikia asmeniškai, specialisto pasirinkimas pasidaro ne toks ir paprastas: norisi rasti geriausiai savo sritį išmanantį profesionalą, kurio suteiktos paslaugos būtų vertos nustatyto įkainio. Į kokias detales reikėtų atkreipti dėmesį?

Advokato patirtis ir profesionalumas

Teoriškai ilgametę patirtį turintys advokatai Vilniuje yra labiau vertinami ir laikomi geresniais specialistais. Nors kiekviena situacija yra unikali, tačiau didesnę patirtį turintiems advokatams, pasiknaisiojus savo turėtų bylų „lobynuose“, lengviau atrasti dėsningumus ir priimti tinkamiausią sprendimą. Aišku, negalima „nurašyti“ ir jaunų advokatų: kai kuriais atvejais būtent jų užsidegimas ir jaunatviškas entuziazmas gali labai pasitarnauti.

Klausimo, dėl kurio reikalinga advokato konsultacija, specifika

Sąvoka „advokatas“ apima daug teisinių veiklų – konsultavimą įvairiais teisiniais klausimais, atstovavimą teisme, tarpininkavimą bendraujant su trečiosiomis šalimis ir panašiai. Sutikite, jog, tarkime, seksualinio priekabiavimo byla gerokai skiriasi nuo alimentų vaiko išlaikymui priteisimo. Provincijoje, kur teisės specialistų yra santykinai nedaug, pastarieji dažniausiai yra tarsi barbės devyndarbės, konsultuojančios pačiais įvairiausiais klausimais. Advokatai Vilniuje bei kituose didžiuose miestuose dažnai specializuojasi tam tikrose teisės srityse: šeimos, darbo, administracinė, nuosavybės, baudžiamoji teisė ir panašiai. Šis kriterijus gali būti vienas pagrindinių, ieškant tinkamiausio advokato konkretaus klausimo sprendimui.

Advokato kaina

Advokatai turi teisę patys nustatyti įkainius už teikiamas paslaugas. Paprastai tai priklauso nuo darbo tipo (konsultacija, atstovavimas teisme ir panašiai), sudėtingumo, trukmės atžvilgio ir panašiai, tačiau negalima atmesti ir subjektyvių kriterijų. Tarkime, jau minėtas klausimas dėl vaiko išlaikymo priteisimo: realu, jog viena moteris už identišką paslaugą sumokės daugiau nei kita. Kartais advokatams suveikia „žmogiškumo“ faktorius ir jie, įvertinę sudėtingą kliento situaciją, gerokai nuleidžia kainą. Aišku, taip pat pasitaiko (deja, ne taip ir retai), kai klientas yra paprašomas „pakloti“ itin solidžią sumą. Reikia žinoti, jog klientas, išgirdęs „neįkandamą“ sumą, turite teisę kreiptis į kitą specialistą – ne visi advokatai Vilniuje yra „nepasotinami“.

Bendravimas ir kitos advokato asmeninės savybės

Advokatas – tas žmogus, su kuriu gali tekti dalintis intymiausiomis detalėmis, kuris gins jūsų interesus ir kalbės jūsų vardu. Tad asmeninės savybės šioje srityje taip pat yra labai reikšmingos. Jei advokatas jums nepriimtinas kaip asmenybė – ieškokite kito. Klientas moka už paslaugą, tad turi teisę pasirinkti priimtiniausią variantą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *