Kuo naudingi maisto papildai, kuriuose gausu proteino?

Marius avataras

Posted on :

Norint pasiekti maksimalių rezultatų sporte reikia nuolat “palaikyti” formą, intensyviai sportuoti, sveikai mankštintis, taip pat nepamiršti poilsio. Nemažiau svarbūs šiomis dienomis tampa ir maisto papildai, suteikiantys daugiau energijos sportuojančiam organizmui.

Sportininkai ar tiesiog aktyvų gyvenimo būdą propoguojantys žmonės visame pasaulyje ir Lietuvoje turi galimybę rinktis maisto papildus iš labai plataus asortimento. Baltymai arba kitaip vadinamas proteinas yra labai svarbus kiekvienam organizmui. Fitsport.lt svetainėje galima rasti begalę naudingų patarimų, kaip išsirinkti Jūsų organizmui naudingus maisto papildus. Maisto papildai gali būti pateikiami įvairiame produktų asortimente, kurį sudaro patys įvairiausi batonėliai, sportiniai gėrimai, geliai, kreatino produktai, proteinas bei amino rūgštys ir kita. Patikimų kompanijų kuriami produktai yra testuojami ir išbandomi ne tik laboratorijose, tačiau taip pat sporto klubuose, stadionuose ar, tarkim, tiesiogiai bėgimo trasose. Tai puiki mokslo ir sporto kombinacija.

Norint didžiuotis išraiškingais raumenimis, žinome, kad reikia net tik sportuoti, bet ir valgyti daug baltymų turinčių produktų: sojos, pieno ir jo produktų, žuvies, mėsos, kiaušinių. Baltymai yra labai svarbi mūsų mitybos dalis. Baltymai įeina į ląstelių ir audinių sudėtį, ir jų pagalba yra formuojami ląstelių ir audinių griaučiai. Specialistai rekomenduoja, kad per dieną būtų suvalgoma 0,8 gramo baltymų vienam kilogramui svorio. Tad jei Jūs sveriate 70 kg, Jums rekomenduojama yra suvalgyti 56 gramus baltymų per dieną.

Kas gi yra proteinas ir kokia yra jo reikšmė mūsų organizmui? Proteinas yra antras pagal gausumą organizmo komponentas (gausiausiai organizme yra vandens). Ši medžiaga formuoja organizmo struktūras bei atlieka funkcinius veiksnius, kaip hormonai, antikūniai, DNR bei virškinimo sekretas.

Proteinas skatina raumenų augimą, vaikų ūgio didėjimą, jis taip pat padeda stiprinti organizmą. Dėl šių teigiamų savybių maisto papildai turi sudėtyje šios veiklios medžiagos. Rinkdamiesi proteinus savo organizmui, darykite tai atsakingai, parduotuvės konsultantui privalote pasakyti savo siekius bei problemas, jei turite, kad jis galėtų parinkti Jūsų organizmui tinkamiausius maisto papildus. Atminkite, kas sportuojant ir ne tik, privaloma gerti daug vandens, kuris gyvybiškai svarbus organizmui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *