Pėdų ir pėdų odos ligos

Marius avataras

Posted on :

pėdų nuospaudos

Atrodo, jog žmogus rankas ir delnus kiekvienoje gyvenimo situacijoje naudoja daug dažniau, negu bet kurią kitą kūno vietą, tačiau būtent pėdos yra ta kūno dalis, su kuria susiję kelis kartus daugiau sveikatos problemų. Vienus kankina pėdų grybelis, ar pėdų nuospaudos, o dar kiti nelaimingai gimsta su išsišokusiais pėdos kauliukais. Tad ligų apstu. O kurios iš jų yra pačios dažniausios?

Pėdų grybelis. Tai pėdų odos liga, kuri tykoti gali bet kurioje viešoje vietoje, kur yra palanki terpė plisti grybelio bakterijoms. Tai baseinai, dušai, kojinės, batai, net gi patalynėje.  Pirmieji pėdų grybelio požymiai – tai odos pleiskanojimas, niežėjimas, išsausėjimas. Kai kurie mano, jog grybelis – tai tik estetinis trūkumas, tačiau iš tiesų kai kuriems dėl odos grybelio išsivysto ir didesnės žaizdelės, blogiausiu atveju gali įsimesti infekcija.

Nuospaudos. Pėdų nuospaudos yra netinkamos, ankštos avalynės rezultatas. Tai jau daug skausmingesnė pėdų liga, kadangi sukietėjusios odos ruoželiai palaipsniui įauga į sveiką odos sluoksnį ir pradeda spausti nervų galūnėles, dėl ko vaikščiojant ant nuospaudų kyla didelis skausmas. Nuospaudas galima paprastai gydyti namie, bet kartais prireikia ir ortopedo įsikišimo ir konsultacijos su šeimos daktaru.

Karpos. Karpos – tai virusinis odos darinys, kuris yra „pasigaunamas“ dėl papilomos viruso. Šio viruso rūšių yra begalė, ir kiekvieno jo pavojingumas skiriasi. Dažniausiai užsikrečiama paprastosiomis karpomis, kurios gydomos tokiais metodais kaip šaldymas azotu, šalinimas lazeriu ar tepimas stipriais rūgšties pagrindo išoriniais vaistais.

Pėdos kauliukas. Šis sutrikimas dar vadinamas hallux valgus. Išsišokęs pėdos kauliukas gali išryškėti vėlesniame amžiuje, pavyzdžiui, po brandos, tačiau daug įtakos jo atsiradimui turi genetika. Laiku pastebėtas kauliukas gali būti ištiesinamas specialių įtvarų pagalba, o vyresniame amžiuje neretai itin deformuotoms pėdoms atliekama sudėtinga operacija.

Bet kuri iš šių pėdos ligų yra nemaloni ir kartais net potencialiai pavojinga. Todėl verta rūpintis savo sveikata ir nuolatos stebėti savo pėdų būklę. Taip pat būtina vengti vietų, kur galima pasigauti karpų virusą ar grybelį (viešos pirtys, baseinai, vonios).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *