Dantų plokštelės tikriausiai ne vienam žmogui asocijuojasi su tiesiais ir baltais dantimis. Tai ortodontinis aparatas, kuris rekomenduojamas žmonėms, turintiems kreivus dantis, netaisyklingą sąkandį. Dažniausiai dantų plokšteles ortodontai deda vaikams arba paaugliams, kurių veidas nuolatos auga ir keičiasi, tuo metu tiek sąkandis, tiek ir dantys labiausiai paklūsta kreivų dantų ir žandikaulio taisymui dantų plokštele.
Geriausi rezultatai yra pasiekiami, kai dantų sąkandis yra mišrus: žmogus turi dalį pieninių dantų, o nuolatiniai dantys dar tik dyksta. Amžiaus tarpsnis yra 8 – 13 metų, kai žmogus dar tik formuojasi ir auga. Vis dėlto amžiaus apribojimų ortodontiniam gydymui nėra, tačiau dantų plokšteles gydytojai pataria nešioti jaunesniems žmonės, o vyresniems dažniausiai siūlo breketus. Breketai yra rimtesni ortodontiniai aparatai, skirti kreivų dantų tiesinimui ir netaisyklingam žandikaulio taisymui. Breketai dedami žmonėms, kurių nuolatiniai dantys jau yra išdygę, kai veidas nebeauga ir nebesiformuoja.
Dažniausiai iškylantis klausimas kiekvienam: kiek laiko reikia nešioti dantų plokštelę? Kiek laiko reikia nešioti dantų plokštelę priklauso nuo kiekvieno paciento dantų kreivumo ir žandikaulio padėties. Preliminarus dantų plokštelės nešiojimo laikas – 6 – 12 mėnesių tačiau gali būti ir ilgiau.
Informacija tėvams
Jeigu nenorite užduoti klausimo „kiek reikia nešioti dantų plokštelę“, rūpinkitės ne tik savo, bet ir savo vaikų dantimis. Kiekvienas tėvas privalo pasirūpinti vaiko dantimis vos jiems pradėjus dygti, tokiu būdu galima išvengti rimtų ortodontinių problemų vyresniame amžiuje.
Vaikų dantų priežiūra:
- vos pamačius, kad vaikui auga pieniniai dantukai, būtina juos valyti ir prižiūrėti. Dantų valymui galima pasiimti drėgną medžiagos gabaliuką, po truputį vaiką pratinant prie valymo dantų šepetėliu;
- geriausia vaikams dantis valyti iki maždaug 7 metų, kai jie patys dar nemoka prieiti prie visų dantukų, negali jų pasiekti dantų šepetėliu ir taisyklingai, švariai išsivalyti;
- kol vaikai maži, geriausia pirkti dantų pastą be fluoro, kadangi mažieji dažnai mėgsta ją nuryti.
Vis dėlto, jeigu nepavyko išvengti ortodontinių problemų ir matote, kad jūsų vaiko dantys kreivėja, kuo skubiau kreipkitės į ortodontą ir ortodontiniu dantų gydymu pasirūpinkite kuo ankščiau, kad paūgėjęs vaikas galėtų džiaugtis tiesiais dantimis ir nepriekaištinga šypsena.
Parašykite komentarą