8 įdomiausi faktai apie baltmę

Marius avataras

Posted on :

baltos pigmentinės dėmėsBaltmė – tai neįprasta odos būklė, kai ant kūno palaipsniui atsiranda ir plinta baltos pigmentinės dėmės. Šiuose odos plotuose nėra melanocitų, kurie ir yra atsakingi už pigmentų gamybą odoje. Ši liga paveikia žmogaus rankas, kojas, kaklą, veidą ir kitas kūno vietas, net gi veidą. Įdomu, kad mokslininkai dar neatrado šios ligos priežasties. Manoma, kad baltos pigmentinės dėmės – tai odos plotai, kuriuose atsiranda dalelės, blokuojančios melanocitų veikla ar net gi juos sunaikinančios.

Tiems, kurie domisi panašiais odos sutrikimais arba mano, jog jiems pradeda reikštis šios ligos simptomai, pateikiame dešimt baltų apie baltmę.

  1. Baltmės priežastys yra vis dar neaiškios mokslininkams. Vieni šią ligą laiko autoimuniniu sutrikimu, kiti teigia, jog tai – paveldima liga. Spėliojama, kad net gi pašaliniai veiksniai (pvz. stresas) gali lemti šios ligos atsiradimą.
  2. Baltmė, arba vitiligo – tai ne dėmės, o pati oda. Dauguma mano, jog ši būklė tai lyg koks odą apdengęs grybelis, tačiau tai yra pati mūsų oda, tiesiog kitokios spalvos.
  3. Baltmė apima tik tam tikras kūno vietas. Daug dažniau liga paveikia veidą, kaklą, rankas, o štai pilvą ar nugarą – rečiau.
  4. Šios ligos gydymo būdai gali būti tiek beviltiški, tiek radikalūs. Retai kas pasitenkina kosmetiniais maskuokliais ar natūraliomis odos šviesinimo/tamsinimo priemonėmis. O štai cheminio odos šviesinimo procedūra (viso kūno spalvą nušviesinant iki dėmių šviesumo) neleis niekada gyvenime degintis ir net atidengti odos saulėje.
  5. Verta išbandyti ginkmedžio preparatus. Nors jokios konkrečios studijos neparodė, jog ginkmedis naikina baltas dėmes, tačiau tai vienintelė natūrali medžiaga, turinti tam tikrų atgarsių ir kurios poveikis nuolatos tyrinėjamas.
  6. 1989-aisiais muzikantas Michael Jackson pirmą kartą užsiminė apie šią savo odos būklę. Kaip žinia, po to sekė daugybė varginančių cheminių procedūrų, dėl kurių muzikantas iš juodaodžio tapo baltaodžiu.
  7. Vitiligo paveikia ne vien odą – pasirodo, tam tikri plaukų ruožai, kurių odą yra paveikusi baltmė, tampa pilkšvi arba žili.
  8. Šiandien vitiligo kelia vis mažiau psichologinių problemų jautriems žmonėms su šia liga. Už tai turime būti dėkingi mados pasauliui ir jo revoliucijoms ir Winnie Harlow – juodaodei modeliui su baltme, šiandien žengiančiam garsiausių dizainerių podiumais.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *