Skyrybos yra vienas tų rodiklių, kuris auga visame pasaulyje. Bandoma nuspėti dėl kokių priežasčių dažniausiai poros pasuka į skirtingas puses. Bet, atsakymo vieno nėra, nes dažniausiai skyrybos vyksta tiek vienos, tiek kitos arba abipusiu susitarimu. Daug ką lemia santuokos pradžios priežastys, trukmė bei kiti faktoriai. Naivu tikėtis, kad santuoka gali būti amžina, nes rodikliai rodo visai ką kitą. Tai iš dalies lemia ir mažėjantis santuokų skaičius. Poro skiriasi dėl daugybės priežasčių, tad jas galime apžvelgti žemiau. Žinoma, tai nereikia, kad išvardintos priežastys yra teisingos ir tendencingos. Tiesiog vertėtų suprasti, kad skirtingi žmonės skiriasi dėl skirtingų priežasčių, bet būna atvejų, kad tos priežastys dažnai pasikartoja ir kitiems.
Prasta finansinės padėtis. Sakoma, kad pinigai laimės neatneša. Tačiau, praktika rodo visai ką kitą. Poros, kurių finansinė padėtis, patiria daugybę streso, su kuriuos nesugeba susitaikyti, tuo labiau – jį valdyti. Pradedama ieškoti kaltės ir dažniausiai tai baigiasi tuo, kad viena pusė kaltina kitą. Ar visada tie kaltinimai yra pagrįsti – neaišku. Mat, čia reikėtų analizuoti kiekvieną situaciją individualiai. Pavyzdžiui, jeigu santuoka sudaryta tarp skirtingą šeimos modelį turinčių asmenų, natūralu, kad finansinis klausimas turėtų būti sprendžiamas iš anksto. Kartais būna tokių situacijų, kad žmonės susituokia prieš tai neišsiaiškinę šeimos modelio. Tarkime, vyras kartais net nežino, kad jo moteris nori būti iš tų, kurios nedirba, o tik rūpinasi buitimi ir namų jaukumu. Tokiam vyrui gali būti per daug sudėtinga dirbti už du. Atsiradus finansiniams sunkumams, vyrui tenka juos spręsti vienam pačiam. Tada ir kyla ginčai, kurie priverčia susimąstyti – jeigu meilės nebėra, vyrui finansiškai būtų naudingiau viską mesti ir rūpintis tik savimi. Aišku, tai diskutuotinas dalykas, jeigu šeimoje yra vaikų.
Kaip bebūtų, skyrybas lemia ir kitos priežastys. Pavyzdžiui, jeigu viena iš pusių yra valdinga, o kita – nepasiduodanti, tuomet gali kilti labai daug ginčų net ir dėl visokiausių smulkmenų. Ekspertai pabrėžia – porose nėra dviejų dominuojančių asmenų, yra tik viena. Tad, iš anksto reikėtų išsiaiškinti kur ir bus ta dominuojanti pusė.
Parašykite komentarą