Fotografuojame visi – kas su telefonu, kas su „muiline“, kas su pusiau profesionaliu arba veidrodiniu fotoaparatu. Kuo toliau, tuo mažesni vaikai mokomi rankoje laikyti fotoaparatą, jo neišmesti ir paspaudus ilgai laikyti mygtuką… Fotografija giliai įsišaknijo mūsų gyvenime, todėl būtina su ja elgtis apdairiai. Menas turi tarnauti žmogui. Taip sakė rėžimo galvos prieš dešimtis metų. Iš tikrųjų, fotografijos menas tarnauja žmogui, nes jis susilieja su vienu iš svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime – atsiminimais.
Išmokti naudotis fotoaparatu padės fotografijos kursai. Vilniuje tokių kursų yra nemažai, tad esant dideliam pasirinkimui, reikia atkreipti dėmesio į keletą dalykų.
Visų pirma – ko bus mokoma per foto kursus. Jei tik išdėstoma teorija apie skaitmeninę fotografiją ir liepiama parinkti iš savo albumo nuotraukų – nieko gero… Foto kursai paprastai apima kelias sritis – teorinę fotografijos dalį, techninę (fotoaparato veikimo principai), praktinius užsiėmimus. Fotografijos kursų dėstytojas turi paaiškinti studentams, kaip rankomis nureguliuoti savo fotoaparato nustatymus ir kaip juos panaudoti esant skirtingoms apšvietimo sąlygoms. Žaibų fotografuoti niekas neliepia, bet fotografuoti naktį ar padaryti Freeze Light nuotraukas tikrai reikės.
Po praktikos užduočių eina „juodasis“ fotografo darbo momentas – fotografijų redagavimas naudojant tam tikrą programinę įrangą. Tai vienas sunkiausių užsiėmimų, nes kursų dalyviai paprastai skirtingai išmano naudojimąsi kompiuteriu ir grafikos redagavimo programomis. Paskaitose pageidaujama turėti savo kompiuterius, bet jei jų nėra, paaiškinama prie bendro. Tiesa, dėstytojai paprastai būna labai draugiški ir malonūs, tad tam tikrais klausimais pakonsultuoja ir asmeniškai pasibaigus kursų programai.
Fotografavimo kursai trunka 5-6 užsiėmimus po 3 valandas. Jie vyksta tam tikrose klasėse, kurias vedėjai nuomojasi.
Labai svarbu yra pasidomėti kursų dėstytojo kvalifikacija. Paprastai iš gatvės niekas kursų neveda, tačiau reiktų paklausti, kokios srities fotografas yra kursų vedėjas – spaudos, reklamos, vestuvių ir renginių ar meninės fotografijos. Fotografai turi savo mėgstamą sritį, tad apie ją gali papasakoti daugiau. Per kursus ir po jų svarbu palaikyti kontaktą su fotografu, nes niekada nežinai, kad a jo paslaugų gali prireikti.
Rekomenduojame foto kursus, kuriuos veda Gigapikselinių ir panoraminių nuotraukų fotografas Aleksandr Reznik (veda lietuvių ir rusų kalbomis).
Parašykite komentarą