Žvejyba ežeruose: patarimai, triukai ir metodai

Marius avataras

Posted on :
,

Nesvarbu, esate pradedantysis ar jau prityręs žvejys, žvejybos patarimų niekada nebus per daug. Visame pasaulyje yra gausybė ežerų, todėl tai yra vienas dažniausių vietų, kur meškeriotojai renkasi žvejybai.

Ežeras yra tam tikros formos nejudančio vandens telkinys, į kurį dažniausiai įteka upės ar nedideli upeliai. Ežeras, kuriame yra žuvų, gali būti tiek žmogaus iškastas, tiek ir natūraliai susiformavęs. Natūraliai susiformavusiame ežere zvejyba bus sėkmingesnė.

Priklausomai nuo ežero dydžio ir kur jis yra įsikūręs, Jūs galėsite arba negalėsite naudoti valtį, kaip vieną iš žvejybos įrangos. Kai kuriuose, mažesniuose ežeruose negalima naudoti motorinių valčių.

Nėra nustatytų standartų, kas padėtų atskirti ežerą nuo tvenkinio. Daugelis žmonių mano, kad skirtumas tarp jų yra dydis, kaip vanduo įteką į juos ar abiejų derinys. Dėl to, kad ežeras yra įsikūręs tarp sausumos, nereiškia, kad jie visi yra gėlavandeniai.

Priklausomai nuo druskos koncentracijos, žuvys gali arba negali išgyventi tam tikruose ežeruose arba pasiekti reikiamą dydį, kad būtų vertingos žvejybai.

Ežerai, kaip ir tvenkiniai, upės ir kiti vandens telkiniai, turi tam tikrą sugaunamų žuvų limitą. Šis apribojimas nustato, kiek galite pagauti ir kokio dydžio žuvų per vieną dieną.

 

Ežerų žvejybos patarimai, gudrybės ir būdai

Ar esate pasirengęs vykti prie ežero ir pagauti šiek tiek žuvies? Prieš išvykstant galbūt norėsite paskaityti ir panaudoti kai kuriuos patarimus žvejybai ežeruose. Nors jie nėra pritaikomi konkrečioms žuvų rūšims, tačiau jie gali būti naudojant kartu su kitais konkrečiais patarimais. Šie patarimai yra bendri visiems, tačiau naudojant kartu su specifiniais patarimais pagal atskiras žuvų rūšis, jie gali paversti Jus įgudusiu žveju.

  • Įlankėlės ir ištekėjimai yra geriausios vietos žvejybai. Kaip ir žmonės, žuvys mėgsta tam tikrą temperatūrą ir paprastai būna tose vietose, kuriose joms yra patogiau ir jaukiau. Vietos, kur vanduo įteka arba išteka iš ežero, dažniausiai bus mėgstamiausios žuvims. Be to jaukinės žuvys mėgsta būti aplink šias vietas, taip pritraukdamos didesnes plėšrias žuvis, kurios jomis maitinasi.
  • Karštis reguliuoja žuvų judėjimą tarp ežero paviršiaus ir dugno. Kuo karčiau tampa išorėje, tuo žvejyba turi būti gilesnė. Taip yra dėl to, kad žuvys linkę labiau mėgti vėsesnę temperatūrą ir atsitraukia į gilesnius ir vėsesnius vandenis, kai išorėje temperatūra pakyla. Per sutemą ir aušrą žuvys plaukia į seklesnius vandenis maitintis. Kai kurios į daugiau seklesnius nei kitos. Patikrinkite pagal atskiras žuvų rūšis, norint sužinoti daugiau.
  • Ieškokite žolių ir dumblių. Daugelis didelių žuvų, kaip didžiaburniai ešeriai ir šiaurinės lydekos, mėgsta tykoti savo grobio iš patogių žolėmis ir dumbliais apaugusių vietų. Raskite tokią vietą ežere, kuriame planuojate žvejybą, ir užmeskite masalą, norint įsitikinti, ar šioje vietoje žuvys noriai kimba. Tokios vietos, kurios eina į gilesnius vandenis ir sukuria lūžio liniją yra mėgstamiausios vietos.
  • Veikite kartu su vėju. Dienomis, kai pučia stiprus vėjas, tikėtina, kad jaukinės žuvys plauks maitintis arčiau kranto. Stebėkite srovės linijas ir sekite jomis. Jos gali nuvesti prie jaukinių žuvų, kurios pritraukia didesnes, plėšrias žuvis.
  • Raskite nuskendusių konstrukcijų. Žuvys mėgsta būti aplink struktūras, kurios leidžia joms jaustis saugioms ir suteikia galimybę tykoti savo grobio. Tokios struktūros, kaip nedideli medžiai, šakos, ar žmonių padaryti statiniai ar kiti objektai, yra puikios vietos rinktis žuvims. Kai kurie žmonės netgi nuskandina kalėdinės eglutės likučius (tikros žinoma), kad sukurtų gerą vietą žvejybai.

Saugumo informacija žvejybai ežeruose

Jeigu planuojate žvejoti ežeruose iš valties, svarbu visada turėti apsauginių priemonių ir laikytis vietinių ir valstybės įstatymų. Jeigu planuojate žvejoti nuo kranto, pasirūpinkite ilgais botais ir juos prisitvirtinkite diržu, kad neįtekėtų vanduo, jei netyčia parkrisite.

Būkite tikras, kad nepalikote kabliukų žvejybos vietoje ar šalia vandens kranto, kurie galėtų sužeisti laukinius gyvūnus, naminius augintinius ar netgi kitus žmones. Atminkite, kad ežerai ir kita laukinė gamta yra visų mūsų dalis, todėl nešiukšlinkite ir išvalykite savo vietą, kai tik baigsite žvejybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *