Fengšui filosofijoje ypatingas dėmesys skiriamas virtuvės įrengimui – manoma, kad virtuvės baldai ir valgomojo išplanavimas turi tiesioginės įtakos gyventojų savijautai ir šeimos gerovei. Virtuvė suvokiama kaip svarbiausias gyvenamosios erdvės centras, turintis įtakos šeimos narių laimei – jei virtuvės išplanavimas atitinka svarbiausius fengšui reikalavimus, šių namų šeimininkai bus sveiki, turtingi ir laimingi.
Virtuvės baldai ir šios patalpos įrengimo darbai aptariami namo statybos pradžioje. Fengšui specialistai rekomenduoja atsisakyti centro ir virtuvę įrengti galinėje namo dalyje. Svarbiausias minėtojo principo tikslas – išvengti nuolatinio svečių apsilankymo virtuvėje, dėl kurių šeimininkus vargins mitybos sutrikimai. Jei virtuvė įrengta namo priekinėje dalyje, pagalvokite apie ryškų akcentą, kurį galėtumėte pakabinti priešais virtuvės duris. Minėtoji priemonė padės atitraukti svečių dėmesį ir rūpinsis namų šeimininkų gerove. Įrengdami valgomąjį, ypatingą dėmesį skirkite patalpos išplanavimui: visi virtuvės baldai ir buitinė technika privalo turėti savo vietą, derančią su bendra gyvenamosios erdvės energetika.
Vienas svarbiausių patarimų – nelaikykite viryklės priešais duris. Jei jūsų namai paremti standartiniais sprendimais, t. y. visa buitinė technika išrikiuota vienoje eilėje, virš viryklės pakabinkite veidrodį. Jei galite, viryklę įrenkite atskiroje virtuvės salelėje. Beje, minėtasis sprendimas vertinamas ne tik fengšui specialistų, bet ir interjero dizainerių. Jei tik galite, virtuvę planuokite taip, kad šaldytuvas, praustuvė ir viryklė sudarytų vientiso trikampio viršūnes, kurios viena nuo kitos būtų nutolusios 2 metrų atstumu – tokia virtuvė atrodys kur kas erdvesnė, tačiau jums nereikės gaišti laiko vaikščiojant nuo vieno baldo prie kito. Fengšui specialistai primena, kad virtuvės įtaisai, kurių darbui naudojamas vanduo (pvz., plautuvė, indų plovyklė ar šaldytuvas), ir ugnies elementų turintys prietaisai (pvz., viryklė ar mikrobangų krosnelė) turi būti išdėstyti kiek įmanoma atokiau vienas nuo kito. Jei minėtoji įranga sustatyta gretimais, atskirkite prietaisus mediniu aksesuaru, pvz., vazoniniu augalu.
Planuodami interjerą, venkite itin ryškių spalvų ir kontrastingų tonų. Pavojingiausios spalvos – ryškiai raudona ir tamsiai mėlyna. Geriausias sprendimas – šviesūs pasteliniai atspalviai, pvz., švelniai žalia, geltona ar šviesiai ruda. Puikus sprendimas – oranžinės ir baltos dermė. Jei pageidaujate virtuvei suteikti unikalaus žavesio, galite įsigyti ryškiaspalvį aksesuarą, pvz., margą paveikslą. Fengšui specialistai tikina, kad virtuvės negalima atskirti dalimis, t. y. įrengti pertvarų, arkų ar pakylų. Reikėtų atsisakyti skirtingo aukščio lubų bei grindų. Nepamirškite pagalvoti apie didžiųjų buities prietaisų laikymo vietas. Nekelkite jų aukščiau galvos, kadangi jus kamuos nuolatinis nerimo jausmas. Jei neturite kitos išeities, rinkitės aukštas vietas, esančias toliau nuo maisto ruošimo zonos. Atsisakykite veidrodžių ir daiktų, atspindinčių šviesą. Manoma, kad jie gali pranašauti blogą lemtį.
Parašykite komentarą