Kas sakė, kad paprastas fotoaparatas nėra tinkamas fotografuoti po vandeniu? Juk vandens fotoaparato veikimo principas yra analogiškas, tiesiog objektyvą nuo apsauginio stiklo skiria nedidelis oro tarpas. Tokį oro tarpą galima padaryti ir naudojant plastikinį įdėklą su specialia vieta objektyvui. Plastikiniai įdėklai būna dviejų rūšių – pigūs ir profesionalūs. Vienoje interneto parduotuvėje teko matyti ir 800 Litų kainuojantį įdėklą. Jame buvo net vieta iššokančiai blykstei. Kol kas man tokia kaina neįkandama, tai įsigijau kur kas pigesnį. Tikiuosi, kad ne vienkartinį.
Fotoaparato dėkliukas turi labai „mandrą“ uždarymo mechanizmą. Net ir norėdamas po vandeniu jo neatidarysi, nes reikia vienu metu atsukti svirteles į tam tikrą padėtį. Užsispaudžia iš tiesų neblogai, tad yra vilties, kad išlaikys neprileidęs vandens ir neaprasojęs iš vidaus.
Prie dėkliuko pridedamas ir dirželis pasikabinti ant kaklo. Kaip kitaip plauksi su juo?.. Jei pamesi, juk nuskęs, o esant dideliam gyliui jo nebepaimsi nuo dugno, jei fotografuojate ne baseine. Taip pat ir servetėlė objektyvui valyti. Labai naudingas daiktas, nes lašelis ant objektyvo taip lengvai nenuvalomas.
Kol kas atrodo, kad tai tikrai geras daiktas. Pabandžiau nufilmuoti ir nufotografuoti panardinęs į vandenį paprasčiausiame sriubos puode (su vandeniu, aišku). Štai koks rezultatas gavosi:
Filmuota medžiaga:
Iš karto atkreipiau dėmesį, kad po vandeniu zoomas beveik nereikalingas, nes ir taip viską pritraukia. Taip pat filmuojant su garsu, jis slopinamas, tad jei reikia kažką pasakyti, tai daryti reiktų garsiau nei visada. Fotografuojant tiesiog ore pastebimas vaizdo iškreipimas, nes prie tam tikro apšvietimo (mano eksperimento metu jis buvo prastas), pasimato dėklo plastikinio sluoksnio susiraukšlėjimai. Fotografuojant „muiline“ natūralu, kad kai kurios nuotraukos būna sufokusuotos būtent į juos. Šiaip bus įdomu šią vasarą išbandyti tikrame vandens telkinyje, o ne puode…
Parašykite komentarą