Alkoholis sugriauna daugiau gyvenimų ir karjerų, nei didžiausi tornadai ar žemės drebėjimai namų ir gyvenimų. Nors mokslininkai yra pateikę įrodymų, kad išgėręs žmogumi būna savimi, mažiau įsijaučia į savo socialinį vaidmenį, tačiau ir kita alkoholizmo pusė yra labai svarbi – neblaivus žmogus yra agresyvus, nekontroliuoja savo emocijų, darosi neatsparus stresui.
Štai jums ir atsakymas į klausimą „Ar gali renginių vedėjas per savo vedamą renginį gerti alkoholį ir pasigerti?“. Atsakymas vienareikšmiškas – NEGALI. Tai tiesiog neprofesionalu. Taip pat pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus. Kokius? Tuos, kuriuose aiškiai pasakyta, kad darbuotojas negali pasirodyti ir dirbti darbo vietoje girtas. Jis kolegų turi būti palydėtas namo (nes gali bandyti išvažiuoti savo automobiliu ir sukelti pavojų savo ir aplinkinių gyvybei). Renginių vedėjas yra lygiai toks pats darbuotojas, nors ir samdomas vienam renginiui individualiai. Renginių organizatoriai yra jo kolegos, kurie turi jį prižiūrėti.
Galima pradėti diskutuoti, kas yra „išgėręs“… Ar taurė vyno prieš lipant į sceną reiškia, kad vedėjas jau girtas? O gal reikia viso butelio alaus? Gal 100 ml talpos „fleškutė“ brendžio? Bet koks alkoholis yra vienodai pavojingas tiek vairavimui, tiek darbui, o konkrečiai renginių vedimui. Juk per renginį reikia bendrauti su jo dalyviai, svečiais, kitais atlikėjais. Kaip jaustis tiem žmonėms, kai su jais bendrauja paraudęs ir žagsintis vedėjas, einantis du žingsnius į priekį ir vieną atgal?.. Nemalonu, taip pat ir neprofesionalu.
A.A. Vytautas Šapranauskas buvo vienas iš geriausių visų laikų Lietuvos pramoginių renginių vedėjų. Jo „draugystė“ su alkoholiu ne kartą gadino renginį ir piktino žiūrovus. Prisiminkime tą nelemtą Balandžio 1 dienos renginį, kai kitas renginio vedėjas Justas Jankavičius kaip įmanydamas stengėsi sukurti iliuziją, kad pagėręs Šapranauskas kalba pagal scenarijų – taip numatyta, taip sugalvota, taip TURĖJO BŪTI. Iš pradžių buvo juokinga, vėliau – graudu ir pikta. Renginio vedėjas gali vaidinti girtą, tačiau žinoti, kad iš tokio vaidmens „išeiti“, o ne būti girtu.
Išgėręs žmogus yra neatsparus stresui. Tai moksliniai įrodymais pagrįstas faktas. Deja, visuomenėje tvyro stereotipas, kad šiek tiek išgėrus taip nebaisu daryti kažkokių atsakingų darbų, pavyzdžiui, laikyti egzaminą, skaityti seminare pranešimą, ar vesti renginį. Tai mitas, kuris turi būti paneigtas.
Kiekvienas savo srities profesionalas, taip pat ir renginių vedėjas, privalo darbe būti blaivus.
Parašykite komentarą