Boileriai yra toks pirkinys, kuris lemia jaukesnį ir geresni gyvenimą. Ekologiškas karšto vandens apruošimas lemia namų jaukumą, o ne retai ir padeda sutaupyti pinigų. Dažnai žmonės nežino, kokius boilerius reikėtų pasirinkti. Esama dviejų rūšių: elektriniai ir kombinuojamieji. Kurį pasirinkti, reikia spręsti patiems pagal savo poreikius ir situacijas. Galite iš arčiau susipažinti su elektriniais vandens šildytuvais, kurie ilgą laiką buvo itin populiarūs lietuvių namuose.
* Veikimo principas. Jeigu nesate namuose įsirengę saulės, vėjo ar kitų papildomų šilumos šaltinių ir nenorite į juos investuoti, patogiausia rinktis elektrinius boilerius. Tai ypač paprastai sumontuojami šildytuvai, todėl jie ypač mėgstami paprastumą ir greitumą vertinančių žmonių. Be to dažnai pasirenkami itin mažose ar sunkai prieinamose patalpose montuoti.
* Tipas. Renkantis boilerį, svarbu žinoti, kokioje vietoje jis bus montuojamas. Nuo to priklausys, koks boileris Jums reikalingas. Rinktis galite iš horizontalių ir vertikalių boilerių. Abiejų tipų boileriai montuojami gana panašiai. Dažniausiai žmonės juos renkasi pagal tai, kokią vietą namuose yra numatę šildytuvui. Ne visuomet erdvės yra tiek, kad būtų sumontuojamas vertikalus boileris. Tačiau specialistai informuoja, jog vertikalus vandens šildymas yra efektyvesnis. Visgi, jei tokiam boileriui vietos neturite, tuomet geriau rinkitės šiek tiek galingesnį, kad nejaustumėte karšto vandens trūkumo. Mat horizontaliame šildytuve šaltas vanduo greitai susimaišo su karštu ir vanduo greitai atvėsta.
* Elementai. Elektriniuose boileriuose montuojami tik su vandeniu kontakto neturintys elementai. Tai ypač patogu, nes taisant boilerį ar norint jį išvalyti, nereikia išleisti viso vandens iš jo vidaus. Be to, tokio tipo elementų dėka vanduo boileryje rečiau kalkėja. Tokio tipo elementai pasižymi didesniu kaitino plotu, todėl jie vandenį pašilto didesniais kiekiais ir itin greitai.
* Talpos dydis. Prieš įsigydami boilerį, turite nuspręsti, kokio jo Jums reikės. Tai galite sužinoti, paskaičiavę, kiek vidutiniškai vandens sunaudojate. Profesionalai siūlo tradiciniai keturių asmenų šeimai rinktis vidutinį 100-120 litrų talpos šildytuvą. Jo turėtų pakakti visiems šeimos narių poreikiams. Jei Jums reikalingi itin dideli vandens kiekiai, tuomet Jus ir turėtų dominti didesni ir patikimesni boileriai. Priešingai – jei Jums reikalingas nedidukas prietaisas namo priestatui ar sodo nameliui paruošti karštą vandenį – galite rinktis vos kelias dešimties litrų talpos boilerį, jis puikiai atitiks visus Jūsų lūkesčius.
* Priežiūra. Kad boileris ilgai tarnautų ir veiktų tinkamai, reikia jį nuolat prižiūrėti. Elektriniai boileriai naudingi tuo, kad jų priežiūra gana paprasta. Bent jau kalbant apie kaitinimo elementą. Norint, kad boileris veiktų gerai ir jį prižiūrėti bei valyti reikėtų rečiau – geriausia vieta namuose jam yra šilta patalpa. Taip pat daugiau priežiūros reikalauja tie boileriai, kurie šilto kietą vandenį. Nuo jo kaitinimo elementas apsineša greičiau, o tai lemia mažesnį šildymo efektyvumą. Siekiant aukščiausios boilerio darbo kokybės privalu reguliariai valyti kaitinimo elementą, boilerio vožtuvus, taip pat reguliariai atlikti profilaktinį remontą.
Parašykite komentarą