Tik po persikraustymo žmogus gali atsipūsti ir tik tuomet suprantama, jog kitą kartą galima viską padaryti paprasčiau. Su lig kiekvienu persikraustymu įgyjama patirties, mokomasi iš savo klaidų, tačiau kraustantis pirmą kartą taip pat norėtųsi tų paprastų klaidų išvengti. Tai įmanoma pasitikint profesionalais, išklausius patarimų tų draugų bei pažįstamų, kurie neseniai kraustėsi bei perskaičius šį straipsnį.
Pradėkite su entuziazmu ir kuo anksčiau. Kuo bus arčiau persikraustymo diena, tuo būsite labiau pavargę, tad reiktų kuo anksčiau pasidaryti kaip įmanoma daugiau. Namuose gausu daiktų be kurių galite išgyventi dvi-tris savaites: sezoniniai rūbai, patalynė svečiams, rečiau naudojami indai, sandėliuko turinys, knygos, dokumentai. Skirkite namų kampą, kuriame gražiai palei sieną talpinsite supakuotus daiktus. Neapkraukite praėjimų ar nedėkite daiktų viduryje kambario, laipiojimas per dėžes gyvenimo nepalengvins.
Kadangi perkraustymas Vilniuje dažniausiai kainuoja priklausomai nuo kraustymui skiriamo laiko ir daiktų kiekio, kuo mažiau daiktų pervešite, tuo labiau sutaupysite. Žinoma, nesiūlome mesti lauk gerų daiktų, tačiau patikrinkite sandėliukus, palėpes, rūsius, balkonus ir spintų antresoles – garantuotai ten yra dešimtmečius laikyti daiktai kurių neprireikė ir tikrai neprireiks (seni dažų pavyzdžiai, aplūžusios baldų dalus, indai ir pan), tad verčiau jų atsikratyti nei pervežti ir vėl pasmerkti dulkėti iki kito perkraustymo. Jei tai dar geras daiktas – padovanokite, atiduokite tiems, kas jį tikrai gali panaudoti pagal paskirtį.
Naudokite ne tik dėžes. Nors dėžės yra patogiausia ir populiariausia priemonė talpinti daiktus, tačiau ne viskam ji yra geriausia, o ir rasti tiek daug dėžių kartais būna sudėtinga. Puiki alternatyva – švarūs šiukšlių maišai. Pasirinkite didesnės talpos, specifinio kvapo neturinčius šiukšlių maišus ir į juos dėkite minkštus daiktus – patalynę, drabužius. Šie maišai puikiai pasitarnaus kaip skiriamoji priemonė automobilyje tarp baldų, dėžių su dūžtančiais daiktais.
Vasaros metu krovėjų paslaugos Vilniuje gan paklausios, tad planuojant kraustytis piko metu – vakare ar savaitgalį, dėl persikraustymo tarkitės iš anksto, rekomenduojama prieš 5 darbo dienas. Sutarus laiką, galėsite ramiai laukti tos didžiosios kraustymosi dienos ramiai pakuojantis paskutinius daiktus. O jei matote, kad nespėjate, visuomet galite pasitelkti draugus ar pakuotojus iš perkraustymo įmonės.
Parašykite komentarą