Kai išgirstame apie dantų protezavimą, daugelis turbūt pagalvojame apie savo močiutes ir senelius. Tai pirmas įrodymas, kad tokiomis temomis vadovaujamės mitais. Nes tai yra vienas populiariausių mitų, sklandančių apie dantų protezus. Iš tiesų dantų protezavimas nėra nei toks atgyvenęs, nei baisus dalykas, kaip gali pasirodyti. Pateikiame kelis visuomenėje populiarius mitus apie protezavimą, kurie tikime, tikrai atvers Jums akis.
- Dantų protezavimas tik senukams. Kaip jau minėjome, didelė žmonių dalis dantų protezavimą sieja su senyvo amžiaus žmonėmis. Turbūt todėl, kad senatvė yra viena iš priežasčių, kai prarandami dantys. Be to, būtent senyvo amžiaus žmonėms Lietuvoje dantų protezavimas yra kompensuojamas. Tačiau tai nereiškia, jog protezavimo specialistų pacientai – vien senjorai. Kasmet vis daugiau jaunimo ar vidutinio amžiaus žmonių kreipiasi dėl dantų protezavimo netekus dantų, patyrus traumą ar kitais atvejais.
- Dantų protezai – prabangos prekė. Kartais žmonės nesiryžta rinktis protezavimo dėl paprasto dalyko – kainos klausimo. Visuomenėje gaji nuomonė, jog dantų protezai yra labai brangūs, tad toks dantų gydymas – toli gražu ne kiekvienam. Iš tiesų taip nėra. Šiuolaikinė medicina jau leidžia rinktis įvairius pasiūlymus, tad ir kainos priklauso nuo pasirinkimo. Be to, privačios odontologijos klinikos suteikia galimybę rinktis protezavimą išsimokėtinai.
- Protezavimas – ne kiekvienam ištveriamas. Kartais pacientai mano, jog dantų protezavimas yra labai skausminga procedūra. Tai visiška netiesa. Iš kur kilęs toks mitas? Specialistai gūžčioja pečiais ir mano, jog tai greičiausiai psichologinis aspektas, kai pacientai tiesiog baiminasi lankytis pas odontologą bijodami nemalonių procedūrų.Bet protezavimas – tikrai ne iš tokių. Juk protezuojami dantys jau negyvi, todėl neturi skausmingosios danties. Taigi skaudėti procedūros metu tiesiog negali.
- Neoninėje šviesoje atrodysiu kaip bedantis. Yra daug įvairių pokštų ir legendų apie protezus, kurių dalis, reikia pripažinti, yra ne iš piršto laužti. Vienas populiarių mitų, susijusių su situacija prie neoninės šviesos taip pat yra vienas iš tokių. Nemažai pacientų vis dar tiki, jog galės su protezais vaikščioti tik dienos šviesoje, nes štai prie neoninio apšvietimo dantys apsišvies ir atrodys, kad jų nėra. Reikia pripažinti, jog ankščiau protezams buvo naudojamos tokios medžiagos, kurios buvo nepralaidžios šviesai, tačiau šiandien protezai dažniausiai gaminami iš cirkonio keramikos, todėl tokių nesklandumų tikrai
- Tiks ir protezai iš turgaus. Šis mitas turbūt labiau populiarus senyvo amžiaus žmonių tarpe. Dažniausiai jie, taupydami sunkiai uždirbtus pinigus bando visur sutaupyti, dantų protezavimas – ne išimtis. Specialistai pasakoja buvę susidūrę su atvejais, kai žmonės išimamus protezus įsigyja turguje ar atsineša sutuoktinio protezus, specialisto klausdami, ar šie tiks pacientui. Atminkite, kad dantų protezai gaminami tik Jums ir tik pagal Jūsų dantų formas bei sąkandį, tad nei universalūs, nei svetimi protezai Jums netiks, o specialistas negalės jų pritvirtinti.
Parašykite komentarą