Elektra yra neatsiejama mūsų visų kasdienė dalis. Su laiku į mūsų gyvenimą atkeliauja vis daugiau elektros prietaisų. Skaičiuojama, kad kiekvienais metais elektros vartotojų skaičiai ženkliai auga, todėl elektros tiekėjai turi pasitempti, kad galėtų sukurti klientų pasitikėjimą ir privilioti kuo daugiau naujų vartotojų. Šiuo metu Lietuvoje gyventojai gali rinktis jiems patinkantį elektros tiekėją, tačiau ne visi žino, kaip tai padaryti.
Kur ieškoti?
Jeigu iki šiol elektrą Jums tiekdavo Elektros skirstymo operatorius, gali būti, jog net nesusimąstydavote, jog elektrą tiekti gali ir kita tiekėjas. Todėl pirmiausia reikėtų pasidomėti, kokių tiekėjų rinkoje šiuo metu yra. Lietuvoje yra kelios įmonės, kurios rūpinasi elektros tiekimu gyventojams. Jų sąrašą galima rasti internete. Iš jų ir tektų rinktis,su kuriuo iš tiekėjų pasirašyti sutartį.
Pagal ką rinktis?
Renkantis teikėją, verta būtų apsilankyti visų jų svetainėse ir pasidomėti, kokiomis sąlygomis yra siūlomos jų paslaugos. Dažniausiai elektros tiekėjai siūlo kelis standartizuotus planus, kurie yra pritaikyti skirtingų poreikių gyventojams. Kiekviename plane pristatoma elektros kaina, ji pagrindžiama ir skaičiuojama pagal įvairius kriterijus. Todėl kiekvienas gyventojas gali rasti sau labiausiai tinkantį plano pasirinkimą. Reikia tik skirti laiko šių planų analizei ir palyginimui.
Be to, renkantis tiekėją, labai svarbu ir tai, koki ayra paslaugos teikėjo reputacija ir profesionalumas. Elektros tiekimas yra rimta paslauga ir nėra nieko blogiau nei stringantis elektros tiekimas ar kiti nemalonūs su tuo susiję įvykiai. Todėl renkantis elektros tiekėją, pasidomėkite, kad elektros tiekėjai būtų patikimai. Tai reiškia, kad jau turėtų pakankamai patirties ir būtų teigiamai vertinamas kitų esamų jo klientų.
Kada galima keisti?
Ne visi gyventojai žino, kad elektros tiekėją jie iš viso gali pakeisti. Dalis mano, kad jie neturi pasirinkimo teisės, nors taip nėra. Nepaisant to, kad elektros tiekėją galima pasirinkti, ne visi žino, kaip tai padaryti ir kada galima keisti teikėją. Pasirodo, kad griežtų kriterijų nėra. Jeigu esate sudarę sutartį su kitu tiekėju, pasidomėkite jos sąlygomis. Gali būti, kad tiekėją galite pakeisti ir pasirinkti naują bet kuriuo metu. Tereikia nutraukti sutartį su esamu paslaugų tiekėjų ir kreiptis į naują tiekėją, kurio paslaugomis norėtumėte naudotis. Svarbu iš anksto pasidomėti, ar esamos sutarties nutraukimas neužtraukia atsakomybės, ar nereikės atlyginti netesybų ar pan.
Parašykite komentarą