Vikipedija sako, kad fotografija – tai vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Tačiau juk šį darbą turi atlikti žmogus. Taip, galima pastatyti fotoaparatą, kuris pats sugeba Jus nufotografuoti, tačiau norint įamžinti netikėtas akimirkas, jausmus ar sukurti reportažą, reikia žmogaus rankos. Taip ir atsirado fotografo profesija.
Fotografas – tai žmogus, kuris įamžina vienu mygtuko fotoaparate paspaudimu kitų žmonių gyvenimo akimirkas, jų emocijas ar patį veiksmą pats jame nedalyvaudamas. Aišku būna tokių, kurie specializuojasi vien vietovių ar mados fotografavime, mėgstantys gamtą ar gyvūnus fotografuoja būtent juos ir pan. Kiekvienas fotografas atsirenka tai, kas jam mieliau ir arčiau širdies.
Būti fotografu reikia ištvermės, kūrybiškumo, mokėti bendrauti. Juk norint „pagauti” tą reikiamą kadrą kartais tenka tikrai nemažai laiko ir įdėtų pastangų. Tad būkite kantrūs, ugdykite valią iš anksto. Dėl kūrybiškumo – reikia sugebėti ir mokėti pamatyti reikiamą fotografavimo kampą, mokėti pažinti spalvas, jas derinti tarpusavyje. Ne veltui fotografas priskiriamas menininkams. Jis juk kuria meną, įamžina pačias netikėčiausias gyvenimo akimirkas. Kodėl svarbu mokėjimas bendrauti ir sugebėjimas palaikyti pokalbį? Ši savybė labai pravers jei norima fotografuoti asmenines fotosesijas. Jos metu juk nuolat reikės bendrauti su užsakovais, modeliais, todėl turite mokėti palaikyti pokalbį, jį vystyti, kad žmonės, esantys kitame objektyvo gale, galėtų Jumis pasitikėti, atsipalaiduoti.
Jam (fotografui), regis, taip nesudėtinga spaudyti mygtuką, pasikraipyti į vieną šoną, į kitą, nesvarbu, nei kaip jis šiandien atrodo, nei ką dėvi ar kaip susišukavo, nes visada lieka už kadro, už tam tikros ribos, už kurios tarsi nieko nebūtų. Fotografo profesiją dažniausiai ir renkasi tie, kuriems fotografavimas iš pradžių yra didelis hobis, aistra, vėliau gauna pirmuosius užsakymus iš draugų ir pažįstamų, kurių ratas sparčiai plečiasi ir taip, laikui bėgant, pastebima, kad su fotoaparatu nebesiskiriama. Juk didžiausias malonus dirbti darbą, kuris yra širdžiai malonus. Taip galima visapusiškai save realizuoti, išreikšti. Dirbant mėgstamą darbą jis sekasi daug geriau ir lengviau, netenka skaičiuoti nuobodžiai slenkančių valandų. Fotografui kiekviena diena – naujas iššūkis, nauji išbandymai.
Parašykite komentarą