Nugaros skausmas yra bene dažniausias be priežasties patiriamas skausmas daugeliui žemės gyventojų. Tad nenuostabu, kad sveikatos straipsnių skiltyse žurnaluose ir interneto portaluose visados rasime bent kažkiek informacijos apie nugaros skausmus, nugaros traumas, jų gydymą ir t.t.
Nugaros skausmas gali užklupti ne tik dėl nugaros traumų, slankstelių lūžių ar išvaržų, bet ir dėl didelio viršsvorio, sėdimo darbo, fizinės veiklos trūkumo arba per didelio fizinio krūvio arba net streso. Dažniausiai pacientai skundžiasi dėl skausmo apatinėje nugaros dalyje. Kai kuriems skausmai užeina rytais, darosi sunku atsikelti. Šio tipo nugaros skausmas paprastai yra laikinas, išnyksta per keletą savaičių. Tokiems skausmams malšinti praverčia ortopediniai įtvarai nugarai, palaikantys šilumą ties stuburo sritimi ir mažinantys maudžiantį jausmą.
Jeigu nugaros skausmas neapleidžia ir stiprėja, būtina užsirašyti pas šeimos gydytoją ir pas neurologą. Tik specialistai gali tiksliai išsiaiškinti nugaros skausmo priežastis. Nerimą keliantys simptomai – tai iki pat pėdų besiskverbiantis nugaros skausmas, taip pat maudimas, kuris nenuslūgsta naktimis ilsintis kūnui. Dar blogiau, jeigu ligoniui tirpsta kūnas, kojos, apima silpnumas. Visi šie simptomai gali nurodyti tiek į tokias ligas kaip arklio uodegos sindromas, tiek ir onkologines ligas. Galutinį rezultatą galima sužinoti tik atlikus tyrimus.
Jeigu nugaros sutrikimams nereikalinga operacija, dažniausiai pacientams siūlomas kelių gydymo būdų derinys. Išrašomi specialūs tepalai, kremai, ūmiam skausmui – karšti kompresai. Kartais išrašomi nuskausminamieji vaistai. Be preparatų ligoniui gali būti rekomenduojami ortopediniai įtvarai nugarai. Ypač jeigu nugaros skausmu skundžiasi fizinį darbą dirbantys žmonės, įtvarai padeda jiems be didesnių skausmų ištverti darbo dieną.
Taip pat nuolatos pabrėžiama sporto nauda nugarai ir jos skausmo gydymui. Palaikomas pastovus fizinis režimas palaiko paslankias nugaros raumenų ir stuburo struktūras, išjudina jas. Pajutę nugaros skausmus, kurie ilgą laiką nenyksta, nedelskite ir kreipkitės į gydytoją – jis padės ne tik išvengti nemalonaus skausmo, bet ir paskirs tinkamą esminės problemos gydymą.
Parašykite komentarą