Kaip gi statomi keramikiniai kaminai naujos statybos namuose? Kaminai24.lt vadybininkai papasakojo visą eigą, kurią trumpai ir aiškiai norėtume pristatyti šiame straipsnyje.
Kamino pagrindas
Galima kaminą statyti ant betoninių grindų, tačiau dažnai kaminui yra sumūrijamas specialus pagrindas. Jis gali būti betoninis arba iš plytų. Svarbu yra gerai nuspręsti, kurioje vietoje namuose stovės kaminas. Renkantis vietą reiktų jau būti suplanavus, kokio kuro katilas namuose stovės. Jei kūrensite malkomis ar anglimis, rekomenduotina turėti nedidelę katilinę. Dujinis katilas nereikalauja atskiros patalpos, kaip ir dyzelinis, todėl kaminas gali stovėti tiesiog garaže. Kaminas dažnai statomas namo viduryje, kad prie jo būtų galima prijungti ir ventiliacines angas iš virtuvės, tualeto, kitų patalpų.
Kamino detalės
Ant kamino pagrindo yra dedamas pirmasis keramzitbetonio blokelis. Jis pritvirtinamas specialiu skiediniu, kad būtų patvarus ir sandarus. Į blokelio vidų yra įstatomas suodžių ir kondensato surinktuvas – išvalymo trišakis. Aišku, jis yra apšildomas specialia mineraline vata. Įstatomos ir išvalymo durelės. Tada prasideda kitas kamino statybos etapas.
Vėl dedamas blokelis, įdedamas keramikinis kamino įdėklas ir mineralinė vata apšiltinimui. Keramikinis įdėklas su kondensato surinktuvu yra sujungiamas naudojant specialų temperatūrai atsparų glaistą. Blokeliai tarpusavyje sujungiami specialiu betono mišiniu. Ir taip kaminas kyla į viršų.
Kita svarbi kamino detalė – trišakis. Jis statomas per 2-5 blokelius virš kondensato surinktuvo. Prie šio trišakio bus prijungtas katilo išmetimo vamzdis. Tokių trišakių gali prireikti ir daugiau, jei kitame kambaryje bus statomas židinys.
Kaminas gali turėti ir daugiau detalių. Pavyzdžiui sandarinimo detalė yra dedama pačiame kamino viršuje, jau virš stogo, kai reikia išvesti metalinį vamzdį.
Betoninės dengiamosios plokštės yra reikalingos uždengti kamino viršų.
Blokelių sutvirtinimas
Kaip minėjome, blokeliai yra sutvirtinami specialiu betonu, tačiau tai nėra vienintelė tvirtinimo detalė. Keramzitbetonio blokeliai kaminams turi ir keturias skylutes kampuose, į kurias turi būti įkišami armatūros strypai, sutvirtinantys kaminą ir suteikiantys jam stabilumo. Strypai sukišami pasiekus tam tikrą kamino aukštį, kad nebūtų sudėtinga prieiti prie įdėklo ir sumontuoti izoliacinę vatą.
Blokelių ventiliacinės angos
Populiariausi kaminų blokeliai – su viena ventiliacine anga. Į ją galima pajungti vonios, virtuvės, skalbyklos, garažo bei katilinės ventiliaciją, ji reikalinga ir statant tam tikrus katilus, kurių efektyviam veikimui reikalingas oro padavimas. Kad nereikėtų statyti ir vedžioti ant lubų papildomų ventiliacijos vamzdžių, viską galima padaryti tiesiog išgręžus skyles toje pusėje, kur yra kamino ventiliacinė šachta. Dėl to reikia gerai apsvarstyti kamino vietą, kad vamzdžių reiktų kuo mažiau.
Viskas, kaminas pastatytas.
Turime blogą žinią: patys savarankiškai kamino pasistatyti nelabai galite. Priežastis – saugumo reikalavimai. Tik specialistai žino, kaip pastatyti kaminą, kad jis būtų ne tik tvirtas ir ilgaamžis, bet ir saugus. Juk mažiausias plyšelis gali sukelti gaisrą namuose. Patikėkite geriau kaminų statybą profesionalams.
Parašykite komentarą