Vos tik rinkoje pasirodė nešiojami kompiuteriai, stacionarūs kompiuteriai tapo antraeiliai. Paprasčiausiai visuomenė susidomėjusi inovacijomis ir galimybe su turimu prietaisu keliauti bet kur, kur tik norima – įvertino teikiamą galimybę. Visgi, kuomet nešiojami kompiuteriai pagyveno mūsų rinkoje metus ir du – paprasčiausiai prarado savo pirminį žavesį ir būtent stacionarūs vėl grįžo į rinką.
Stacionarūs kompiuteriai, palyginus su nešiojamais, šiuo metu yra šiek tiek populiaresni. Tai gali pasirodyti keista, kadangi akivaizdu, jog nešiojamas gali suteikti tokias funkcijas, kurių niekaip neišpildytų stabiliai ant stalo stovintis prietaisas.
- Kaina. Stacionarūs kompiuteriai palyginus yra šiek tiek pigesni nei nešiojami. Šiuo atveju pigumas ir remiasi į tai, kad jie neturi tokios lengvai pernešamos iš vienos vietos į kitą, funkcijos. O kai žmonės gali pasirinkti pigesnį variantą, natūralu, kad jie tai ir daro.
- Galingumas. Kad ir koks modernus nešiojamas kompiuteris būtų sukurtas, visgi, stacionarūs kompiuteriai visada yra galingesni. Palyginimui, jie turi kur kas stipriau funkciją atliekančias plokštes, tad tai ir lemia, kad darbui reikalingi kompiuteriai dažniausiai būna stacionarūs.
- Funkcionalumas. Stacionarūs kompiuteriai suteikia galimybę į juos įsidėti papildomas funkcijas atliekančius „stalčiukus“. Apskritai, vien dėl didesnio galingumo ir talpos, juose galima turėti kur kas daugiau reikalingų programinių įrangų. Akivaizdu, kad rimtam darbui, o ne pramogoms dažniausiai ir pasirenkami stacionarūs.
- Pasirinkimas. Kad ir koks platus būtų nešiojamų kompiuterių pasirinkimas, visgi, stacionarūs gaminami anksčiau, taigi jie tuo pačiu teikia ir kur kas daugiau pasirinkimų. Tuo pačiu ilgametė praktika leidžia pasimokyti iš savo klaidų ir sukurti ką nors naują.
Stacionarūs kompiuteriai, kaip jau minėjome, dažniausiai pasirenkami darbui. Štai jei prietaisas jums yra reikalingas pramogoms, smagiam laiko praleidimui – tokiu atveju dažniausiai perkami nešiojami. Su jais keliaujama iš vieno kambario į kitą, į biblioteką, galiausiai, kavinę. Kai egzistuoja pasirinkimas – visada galima priimti tinkamiausią variantą.
Parašykite komentarą