Norint užtikrinti dantų sveikatą ir išvengti nemalonių ligų, būtina atlikti burnos higienos procedūrą. Suaugusiems ją atlikti rekomenduojama 2 kartus į metus. Dažniau atlikti reikia turint periodonto patologiją, vartojant daugiau kavos, rūkant. Įprastai dantų akmenys susidaro dėl nešvarumų tarpdančiuose. Todėl kasdien reikėtų juos valyti dantų siūlu ar specialiais šepetėliais, tai padės išvengti apnašų mineralizacijos. Kai dantų apnašos mineralizuojasi, jos sukietėja ir formuoja dantų akmenis. Būtent juose gyvenančios bakterijos sukelia dantenų paraudimą, kraujavimą, o ilgainiui tai tirpdo kaulą, laikantį dantis, ir sukelia periodonto ligas. Norint, kad dantys negęstų, o plombos laikytusi ilgai, taisyklingai valykite dantis ir periodiškai lankykites pas burnos higienistą. Reguliariai atlikti burnos higieną rekomenduojama ir norintiems, kad plombos netamsėtų, o implantai tvirtai laikytųsi kaule.
Ar burnos higiena nepažeidžia dantų emalio?
Taisyklingai atliekama burnos higiena tikrai nesubraižo dantų emalio. Tinkamai nuvalius visą virš ir podanteninį kietą ir minkštą dantų apnašą, pegmentuotas maistas ir gėrimai neturi už ko užsilaikyti. Didesnį tamsaus apnašo kaupimąsi gali sukelti tam tikrų vaistų, maisto papildų, žolinių pastų, sezoninių uogų naudojimas. Atlikus procedūrą trumpą laiką dantys gali būti kiek jautresni, tačiau toks jautrumas iki kelių dienų.
Kuo skiriasi maži privatūs stomotologiniai kabinetai nuo stambių privačių stomotologinių klinikų?
Skiriasi tuo, kad mažuose privačiuose stomatologijos kabinetuose teikiamos tik gydymo paslaugos, tuo tarpu, kai stambiose klinikose ne tik gydomi dantys, bet atliekamas ir protezavimo bei chirurginis gydymas. Vilnius tai miestas, kuriame yra daug įsikūrusių privačių odontologijos klinikų. Seniau pacientai pasitikėdavo vien tik gydytojo kompentencija, dabar reikalaujama visos paslaugų palėtės. Žmogus, besitaisantis dantis privačioje klinikoje gali pasrinkti medžiagas pagal jų kainą ir kokybę. Medicinė įranga priklauso nuo savininkų turimų lėšų, todėl dažniausiai mažuose kabinetuose technika būna senesnė, o stambiose klinikose- naujasnė, modernesnė. Mažuose stomotologiniuose kabinetuose paprastai pirminė apžiūra atliekama nemokamai. Taip įmonės stengiasi pritraukti klientus.
Parašykite komentarą