Santuoka yra itin rimtas gyvenimo žingsnis. Bent jau taip teigia tiek santykių ekspertai, tiek ir ilgai susituokusios poros. Tačiau, pastebima, kad visame pasaulyje į santuoką žiūrima jau nebe taip pagarbiai ir rimtai, kaip anksčiau. Tai patvirtina ir kasmet mažėjantis santuokų skaičius bei didėjantis ištuokų kiekis. Paprastai kalbant, visame pasaulyje mažėja susituokusiųjų skaičius, o skyrybos taipogi yra vienas iš tų rodiklių, kuris nuolatos didėja. Kodėl taip yra – vieno atsakymo nebūna. Tai lemia labai daug veiksnių. Jeigu ir jūs esate dvejonėse ar verta tuoktis, tuomet pirmiau reikėtų labiau panagrinėti pasaulines tendencijas ir nesėkmingų santuokų skaičiaus priežastis.
Visų pirma, reikėtų paminėti, kad didžiausias santuokų skaičius buvo prieš kelis dešimtmečius. Tuomet, vadinamoji „kūdikių bumo“ karta tuokėsi itin aktyviai. Šiuo metu to aktyvo jau nebėra. Tai galima numesti ir besikeičiantiems laikams. Akivaizdus skirtumas matomas ne tik santuokų bei ištuokų skaičiuose, bet ir mažėjančiame gimstamume, jeigu kalbėtume apie vakarų valstybes.
Labai svarbu tai, kad šiais laikai į santuoka labiau žiūrima iš racionaliosios pusės. Paprastai kalbant, dabartiniai jaunuoliai retai pasiduoda jausmams. Daug dėmesio skiriama analizavimui kodėl santuoka yra gerai ir kodėl – ne. Labiausiai verta išskirti tai, kad santuoka vakarų valstybėse nėra naudinga vyriškajai giminei. Vyrai yra diskriminuojami ištuokų atvejais.
Jeigu vyksta skyrybos, teismas yra labiau linkęs manyti, kad vaikams geriau yra su motina, o ne su tėvu. Na, bent jau prieš dešimtmetį taip buvo manyti. Dabar situacija po truputį keičiasi. Taipogi akcentuojama, kad teisės aktai neretai išlaikymą primeta tik vienam iš tėvų – tam, kuris globos negauna. Skyrybų atvejų, tėvai turi išlaikyti ne tik vaikus, bet ir skirti pakankamą biudžetą tam, kad motinos gebėtų juos prižiūrėti. Bet, pažengusiose valstybėse viskas pradėjo keistis ir abiem tėvams taikomos vienodos pareigos bei teisės.
Nelygybė skyrybų atveju yra vienas iš pretekstų gerai apgalvoti ar verta tuoktis. Tuo domisi daugelis vyrų. Pažengusiose šalyse, kur lyčių lygybė yra akivaizdi, matoma, kad ir santuokų skaičius yra didesnis, o ištuokų – mažesnis.
Tai yra tik viena priežastis iš nedaugelio, bet ir kitos priežastys paaiškina mažėjantį santuokų skaičių. Apie jas – kitame straipsnyje.
Parašykite komentarą