Daugelis laisvu metu turime savo mėgstamą veiklą, kuriai dažnai skiriame nemaži pastangų ar net pinigų. Vienu iš dažniausiai pasaulyje pasitaikančių hobių yra laikomos kelionės. Keliauti mėgsta labai daug žmonių, tiesa, jų keliavimo įpročiai šiek tiek skiriasi. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju,
keliaujančių žmonių dabar priskaičiuojama tūkstančiai. Šiam ratui priklauso ir nemažai lietuvių. Tiesa, ne visi žmonės leidžiasi į vienodo pobūdžio keliones. Kokios yra dvi pagrindinės keliavimo rūšys? Tai – aktyvus ir pasyvesnis keliavimas. Beje, pastebima ir tam tikra tendencija. Pavyzdžiui, kelionių agentūros paprastai pasiūlo pigesnius lėktuvų bilietus toms išvykoms, kurios suplanuotos greitu metu. Toks „degantis paskutinės minutės pasiūlymas“ dažniausiai reiškia aktyvų kelionės pobūdį. Nors, žinoma, tokios akcijos gali būti taikomos ir pasyvesnėms kelionėms. O štai, tarkime, brangesnės kelionės, iki kurių datos dar likę pora mėnesių ar net pusmetis, paprastai priklauso kelionių „viskas įskaičiuota kategorijai“. Taigi, kuo pasižymi kiekviena aktyvių ir pasyvių kelionių rūšis? Trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.
Aktyvus keliavimas – tikriems nuotykių ieškotojams
Vienas populiariausių keliavimo būdų – tai aktyvus važiavimas, kokių nors neįprastų veiklų išbandymas užsienyje bei patogių viešbučių atsisakymas visoms dienoms, kol būsite išvykęs. Prie tokio aktyvaus turistavimo galima būtų priskirti kopimą į kalnus, mokymąsi čiuožti banglente ar snieglente, jėgos aitvarų išbandymas, galbūt net tranzavimas po šalies teritoriją. Pagrindinis tokios keliavimo rūšies principas – neužsisėdėjimas vienoje vietoje. Na tarkime, jeigu internete „iškrinta“ degantis paskutinės minutės pasiūlymas, jums teks patiems pasirinkti kelionės maršrutą, arba vykti po daugelį jau numatytų ekskursijos lankytinų objektų. Dažniausiai aktyvios kelionės į bendrą kainą (arba kartais ir atskirai) būna įskaičiavusios ir ekskursijas, kurių metu aplankoma nemažai tos kultūros objektų. Tiesa, tokį keliavimo būdą labiau mėgsta jaunimas, o štai šeimos su vaikais ar vyresnio amžiaus žmonės paprastai labiau linkę mėgautis ramesniu poilsiu, tad renkasi antrąjį kelionių tipą.
Pasyvus kelionių tipas – jei jums reikalinga tyla ir ramybė
Pasirinkus pasyvią kelionę, tikriausiai, jums bus paskirtas ramus, prabangus viešbučio kambarys, jums priklausys pusryčiai, pietūs, vakarienė, o laiką galėsite kasdien leisti ramiai prie baseino, vos išėjus iš kambario. Keliavimas po miestą ar kitus šalies regionus bus labai minimalus arba to bus iš viso atsisakoma. Kodėl? Todėl, kad ir pats kelionės pavadinimas sako, jog čia plėšytis ir trankytis po šalį nėra pagrindo. Dėl šios priežasties dažniausiai tokio pobūdžio atostogas renkasi senesni keliautojai, arba dėl tam tikrų priežasčių nenorintys ar negalintys keliauti aktyviai, pavyzdžiui, jaunos šeimos su mažamečiais vaikais. Degantis paskutinės minutės kelionės pasiūlymas pasyviai kelionei yra kur kas rečiau pasitaikantis atvejis, negu aktyvios, spontaniškai suplanuotos kelionės.
Parašykite komentarą