Nanopadas – ne žaisliukas automobilyje

Marius avataras

Posted on :

Nanopadas yra bet kokių smulkių daiktų laikiklis, klijuojamas prie sienos ar ant automobilio panelės. Šio laikiklio paskirtis, tvirtai ir po ranka laikyti tam tikrus smulkius daiktus. Galima ir stambius, tačiau kažin ar jis išlaikys. Žmonės bandė ant sienos pakabinti nešiojamą kompiuterį (sėkmingai), taip pat prilipdę prie automobilio stogo 5 litrų langų valymo skysčio talpą pasivažinėjo po miestą… Bet gana apie ekstremalius bandymus, kurie įrodė praktikoje, kad nano-padas gali atlaikyti ir staigius posūkius ir didelius svorius. Jis skirtas smulkių daiktų laikymui.

Nano-pad technologija veikia nano technologijos pagrindu. Mikroskopiniai čiuptuvėliai prisisiurbia prie daikto paviršiaus ir tokiu būdu jį laiko stipriai. Norint daiktą atplėšti nuo nanopado reikia tai daryti sukamuoju judesiu, kad iš pradžių kraštinius čiuptuvėlius atkabintume nuo paviršiaus. Bandant atplėšti daiktą vertikaliai susidursime su nano čiuptuvėlių tamprumo jėga. Gali būti, kad greičiau atplėšite visą laikiklį, negu ten padėtą daiktą nuo nano paviršiaus.

Vienas iš pagrindinių nano-pad laikiklio panaudojimo būdų – automobilyje. Jis buso sukurtas Vokietijos aviacijos pramone, kad pilotai lėktuvo kabinoje šalia visų prietaisų galėtų pasidėti akinius, laikrodį ir kitus asmeninius daiktus, kurių pasiėmimas neblaškytų dėmesio ir, svarbiausia, pasidėjimas nesukeltų nepatogumų kitiems kolegoms dirbantiems tame pačiame lėktuve.

Kam gi dabar naudojamas nanopadas? Paprasčiausiai vakuminiu principu pritvirtinamas prie automobilio panelės ir ant jo galima pasidėti tokius daiktus kaip:

  • mobilusis telefonas
  • GPS imtuvas
  • MP3 grotuvas
  • akiniai
  • raktai
  • 5 litai už stovėjimą
  • mylimo žmogaus nuotrauka
  • planšetinis kompiuteris (iPad, Galaxy Tab ir kiti) bei PDA
  • cigarečių pakelis ir žiebtuvėlis
  • rašiklis

…ir dar daug kitų nedidelių daiktų daiktelių.

Nanopadas yra labai jautrus dulkėms. Mikroskopiniai čiuptuvėliai pasidengia dulkėmis ir praranda kibias savybes, todėl nanopadus rekomenduojama nuolatos plauti šiltu vandeniu.

Nano-pad logotipe puikuojasi driežiukas. Jis pasirinktas ne šiaip sau. Laikiklio technologija yra labai panaši į tą, dėl kurios driežai gali lakstyti stiklu ar lubomis. Viskas iš gamtos 🙂

Pats išbandžiau nanopadą mašinoje. Telefonas laikosi puikiai, tačiau yra problemų su saule. Bet tai jau ne nanopado problema, o telefono ekrano. Beje, nano-pado ant saulės irgi laikyti negalima, nes karštis degina čiuptuvėlius, kurie praranda savo lipnumo savybes. Be to blunka nano-pad’o spalva.

Tik ne visuose automobiliuose rasite gerą vietą. Pavyzdžiui naujuose Renault modeliuose, kur spidometras ir borto kompiuteris yra centre, yra daug vietos tiesiai prieš vairą.

Kas labai nerekomenduojama, tai klijuoti nano-padą ant vairo. Ten atrodo pati tinkamiausia vieta telefonui su GPS navigacijos programa, tačiau avarijos atveju tai gali tapti rimto sužalojimo ar net mirties priežastimi dėl išsiskleidžiančios oro pagalvės…

Nano-padą sukūrė vokiečiai, todėl jis yra gana brangus – 35 litai (10 eurų). Kiniškas pakaitalas yra pigesnis, tačiau jis neturi tokių stiprių „prilipimo” savybių, be to gali suplyšti bet kada nuimamas nuo panelės eiliniam plovimui.

Daugiau informacijos apie Nano-Pad rasite lietuviškame puslapyje nanopad.lt

Atsakymai į “Nanopadas – ne žaisliukas automobilyje”: 4

  1. Raimis avataras
    Raimis

    Bet magnetinis padas gadina technika, ar as klystu?

    1. admin avataras
      admin

      Tai kad jis ne magnetinis. Prilimpa kaip lipučkė vonios kambary 🙂

      1. LM avataras
        LM

        Sveiki, norėjau paklausti, kada pirkote? Ar pastebėjote be straipsnyje išvardintų kokių kitų minusų?
        Dėkui.

        1. admin avataras
          admin

          Pirkau internetu iš jų internetinės parduotuvės balandžio pačioj pradžioj. Minusas tik tas, kad jei mašinoje kaupiasi dulkės, tai jis labai greitai apsineša. Akiniai laikosi puikiai, ne tik mobilus telefonas. Na, bet dulkės tai jau ne nanopado problema 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *