Įsigijote sklypą svajonių namui statyti? Jau turbūt skubate darytis projektus, brėžinius, ieškote statybininkų, medžiagų jo statybai? O ka darysite su nuotekomis? Dažnas apie tai nė nepagalvoja. Šį kartą norime aprašyti ne kokį konkretų produktą, ar įmonę, bet pati procesą ir technologiją.
Vietą nuotekų valymo įrenginiams reikia numatyti projektuojant namą, atsižvelgiant į privalomų sanitarinių zonų reikalavimus.
Nuotekų valymo įrenginiai, skirti individualių namų nuotekų valymui, skirstomi į anaerobinius ir aeracinius. Anaerobiniai valymo įrenginiai – tai kelių šulinių sistema, kurioje nuotekos iš vienos kaupyklos patenka į kitą, ir po truputį filtruojasi. Taip išvalytas vanduo neatitinka aplinkosauginių reikalavimų. Anaerobinių įrenginių privalumas tame, kad nenaudoja elektros energijos. Tokia nuotekų valymo sistema veikia ir be priežiūros. Trūkumai – reikia didesnio ploto, kad tinkamai sumontuoti, padidėja sanitarinė apsaugos zona, sunku prižiūrėti, kad į aplinką nepatektų teršalai, bei reikia papildomo valymo. Tam paprastai naudojamas specialiai įrengtas gruntas, augalų plotas ar infiltracijos šulinys.
Aeraciniai įrenginiai – tai biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Šių įrenginių išvalytos bionuotekos gali būti vėl išleidžiamos į gruntą, atvirus vandens telkinius. Taip pat šis vanduo gali būti kaupiamas ir naudojamas sodo, daržo, gėlyno laistymui. Bionuotekų valyme dalyvauja bakterijos, kurioms reikalingas oras, kad išgyventų. Šiems valymo įrenginiams reikalinga elektros energija. Karts nuo karto reikia šalinti susikaupusį dumblą. Naudojant biologinius valymo įrenginius, nuotekos vamzdžiais atiteka iki grotuotos angos, skirtos stambesnėms dalelėms sulaikyti, po to patenka į valymo įrenginio rezervuarą. Beorės fermentacijos zonoje pradeda irti organinės medžiagos. Tada visa susidariusi masė susimaišo su aktyviuoju dumblu, kuriame gyvena bakterijos, kurios paverčia nitratus į dujinį azotą. Aeracijos zonoje orapūtės pagalba vyksta cheminių medžiagų skilimas. Tada nuotekos patenka į nusodintuvo dugną ir prateka pro stipriai suspausto dugno sluoksnį. Viskas, vanduo išvalytas! Ir taip išvalytas vanduo atitinka aplinkosauginius reikalavimus. Koks biologinis nuotekų valymo įrenginys tinkamiausias Jums, patars jų pardavimu bei montavimu užsiimančios įmonės kvalifikuotas specialistas.
Kokį nuotekų valymo būdą pasirinkti – spręsti kiekvienam nuosavo namo, kurio nepasiekia miesto kanalizacijos vamzdynas, savininkui. Tik nepamirškime svarbiausio dalyko, kad žmogui, kaip ir kiekvienam gyvam organizmui, reikalingas švarus, neužterštas vanduo, oras, jį supanti aplinka. Tad pasistenkime būti draugiški gamtai.
Parašykite komentarą