Kai atsirado internetas ir kompiuteriai, žmonėms gyvenimas kur kas palengvėjo: internetu galima ne tik sumokėti mokesčius, apsipirkti, žiūrėti televiziją, bet ir susirasti sau antrąją pusę ar lovos malonumų partnerį. Jau kuris laikas internete populiarūs skelbimai, kurių autoriai ieško ne tik paprastų, bet ir intymių pažinčių. Tokie skelbimai paprasčiau vadinami sex skelbimai.
Tačiau kaip atskirti paprastą skelbimą nuo seksualinio pobūdžio paslaugas teikiančių asmenų ar ieškančių tokių paslaugų įdėtų skelbimų?
Pirmiausia sekso pažinčių skelbimai publikuojami specialiose svetainėse, kuriose atvirai rašoma, kokiu tikslu svetainė įkurta. Lietuvoje tokių svetainių adresai žymimi keliomis X raidėmis, žodžiu „sex“, „seksas“ ir kt. Tinklalapis, kuriame užsiregistravę seksualių nuotykių mėgėjai, tikrai nebus pavadintas įprastais lietuvių kalboje žodžiais, pavyzdžiui, tokiais kaip „draugas“ ar „bičiulis“.
Nuotraukos. Sekso pažinčių portaluose rečiau galima pamatyti žmonių veidus ir kur kas dažniau nuotraukas, kuriose vaizduojamas gražus kūnas arba net ir genitalijos, lytiniai organai. Jei nuotraukose ir vaizduojamas veidas, dažniausiai fotografijos būna pasiskolintos iš kitų saitų.
Asmens duomenys. Dažniausiai tiems, kuriuos domina sex skelbimai, prireikia konfidencialumo, taigi jie neskelbia asmeninių savo duomenų, dažniausiai pateikia specialiai sukurtus el. pašto adresus, o ne realius telefono numerius. Anketose dažniau aprašoma, koks seksas patinka, o ne tai, kokie žmogaus pomėgiai ir asmeninės savybės. Daugelis informacijos susijusi ne su asmenybe, bet su kūnu, todėl aiškiai galima suprasti, ko žmogus ieško. Ir anketose dažniausiai įvardinama, kokio sudėjimo, ūgio ir kt. savybių partnerio asmuo ieško.
Ne visi sex skelbimai yra tikri ir sukurti tų asmenų, kurių kontaktiniai duomenys įdėti
Tačiau ne viskas visuomet būna taip, kaip atrodo, nes sekso skelbimus neretai įdeda kerštaujantys žmonės, o tie, kurių telefono numeris ar elektroninio pašto adresas duotas, su intymių pažinčių paieška net neturi nieko bendro. Lietuvoje dėl tokių „nelaimių“ mažai kam ir pasiskųsi, nes policija šmeižto arba melagingo informacijos panaudojimo atvejus vis dar tiria tikrai labai nenoriai, kartais netgi atsisako pradėti ikiteisminį procesą.
Daugiausia internete įdedama seksualinio pobūdžio skelbimų su siūlomomis vienomis ar kitomis paslaugomis. Viena dviejų mažamečių vaikų mama nuolat sulaukdavo skambučių su siūlymais susitikti ir pasimylėti. Kai moteris atsakė, kad nenori, daugelis paklausdavo „tai kam tada dėjai tą skelbimą?“. Taip yla ir išlenda iš maišo. Panašią situaciją teko išgyventi vienišai moteriai, auginančiai dukrą. Dar blogiau – skelbime buvo nurodyta ne tik jos mobilaus telefono numeris, bet ir namų adresas, kiti asmeniniai duomenys, tad moteris kaskart bijojo, kad susivilioję skelbimo tekstu vyriškai nesugalvotų užsukti į svečius, ypač kai namuose likdavo viena dukra. Taigi sex skelbimai dedami ne tik savo noru – juos įdeda ir kerštaujantys, norintys pakenkti asmenys.
Parašykite komentarą