Niekam nepatinka turėtų skolininkų, tačiau kartais nutinka taip, kad skola negrąžinama arba klientai vengia sumokėti už gautas paslaugas ar prekes. Todėl susidaro skola. Jeigu skolininkas vengia atsakomybės ir skolos sutartu laiku negrąžina, galima kreiptis į specialistus, kurie padės atgauti skolą. Skolų išieškojimas – tai sprendimas, kuris leis Jums patiems pamiršti apie nemalonias situacijas, bandant atgauti skolą.
Kodėl verta kreiptis į antstolį?
Apie skolų išieškojimą sklando itin daug mitų, todėl iki šiol dalis verslininkų baiminasi, kad tai yra nelegali paslauga, susijusi su fizine prievarta, gąsdinimais ir pan. Tačiau tokie laikai jau praeityje. Šiandien skolų administravimas ir išieškojimas – legalios paslaugos, kurias teikia antstoliai. Didžiausias tokių paslaugų privalumas – Jums daugiau nebereikia kontaktuoti su skolininku ir ieškoti, kaip su juo susisiekti. Nebereikia vesti nemalonių pokalbių. Be to, nereikia patirti papildomų išlaidų, norint atgauti skolą. Pavyzdžiui, jeigu pats nuspręstumėte kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo, procesas kainuotų. Perdavus skolą antstoliui, visu tuo pasirūpins jis.
Kaip atliekamas skolų išieškojimas?
Kiekvienas atvejis yra skirtingas ir priklauso nuo konkrečios situacijos, tačiau dažniausiai skolų išieškojimas vyksta panašiais etapais. Pirmiausia antstolis, perėmęs skolą, ieško, kaip susisiekti su skolininku ir informuoja, kad nuo šiol skolą administruoja jis bei paragina skolą grąžinti. Jeigu tai nepadeda, skolininkas įspėjamas apie rengiamus dokumentus teismui. Pinigų neatgavus, kreipiamasi į teismą, kuriame dažniausiai yra priteisiama skola. Kai kuriais atvejais teismas gali priteisti ir priverstinį skolos išieškojimą. Tokiu atveju įstatymai leidžia antstoliui areštuoti skolininko sąskaitas arba skolą išieškoti per darbdavį.
Kiek kainuoja skolų išieškojimas?
Tiems, kurie turi piktybinių skolininkų, reikėtų žinoti, kad skolų išieškojimas yra arba labai pigi, arba nieko nekainuojanti procedūra. Pirmiausia, daugelis išieškotojų dirba pagal principą, jog mokama tik žu pasisekusį procesą. Todėl apie mokestį kalbama tik tuomet, kai skolininkas Jums grąžino pinigus. Be to, Lietuvoje įstatymai numato teisę papildomas išlaidas, kurias patyrėte dėl skolos atgavimo, prašyti padengti skolininko. Todėl tokiais atvejais, kai skolos išieškojimas nukeliauja iki teismo, galima skolininkui priteisti ir atlygį antstoliui už jo darbą. Tai leidžia išvengti Jums bet kokių papildomų išlaidų, susijusių su šios skolos atgavimu.
Parašykite komentarą