Mūsų dienomis dauguma susimąsto apie tai, kaip numesti svorį. Kaip numesti jį nemažai prirašyta visokių patarimų. Dažnai teigiama, kad nesudėtingi kasdieniniai pratimai yra labai veiksmingi siekiant numesti svorio. Pavyzdžiui, lipimas laiptais vietoje važiavimo liftu. Tai gali būti tikrai veiksminga, norint sumažinti didelį svorį. Tačiau mokslininkai, remdamiesi tyrimais, teigia, kad, sumažinus maisto kiekį, svorio metimas bus efektyvesnis nei vien padidinus fizinį krūvį. Dar geriau, mažinant svorį padaryti fizinių pratimų ir visai atsisakyti nesveiko maisto, pavyzdžiui traškučių.
Tačiau tie patys tyrimai atskleidžia, kad žmonės, svarstydami kaip numesti svorį, linkę pasirinkti vien dietas arba vien fizinius pratimus. Pažymėtina, kad derinant abu dalykus rezultatas gaunamas geresnis. Jeigu pasikliausime tik pratimais, rezultatas bus priešingas. Nes pasimankštinę jaučiame alkį. Tada nebegalvojame kaip numesti kilogramus, o puolame kompensuoti sueikvotas kalorijas.
Mitybos specialistai teigia, kad ne kūnas ir ne virškinimo sistema kalti dėl viršsvorio, jį sukuria protas. Svoris kaupiasi dėl blogų sprendimų. Pastoviai priimant tokius sprendimus pasikeičia mąstymo būdas, o smegenys padidina žmogaus alkį ir tada reikia suvartoti vis daugiau kalorijų. Paiskeičia mąstymo būdas ir atsiranda nuolatinis persivalgymas bei rūpestis, kaip numesti svorį.
Tačiau mąstymą galima pakeisti. Tai padaryti galima renkantis sveiką ir tinkamą maistą bei fizinius pratimus. Suprantama, prireiks laiko ir pastangų, nes pakeisti reikės įpročius, ritualus ir kasdienybę. Tačiau pasistengus, viskas pavyksta.
Kaip greitai numesti svori, kaip numesti svorio nuo slaunu, kaip numesti svorio nuo pilvo – tokie klausimai kamuoja daugumą ,,naujų“ mamyčių. Vėlgi yra visokių patarimų kaip numesti svori po gimdymo. Tačiau medikai perspėja, kad greitas svorio metimas po gimdymo kenkia sveikatai. Iš karto po gimdymo nederėtų užsibrėžti neįveikiamų tikslų ir negalvoti, kaip numesti antsvorį kuo greičiau. To pasekmė bus nuolatinis nuovargis, įtampa ir stresas. Griežta dieta šiuo atveju irgi blogai, nes maitinančiai motinai būtinos papildomos kalorijos. Gydytojai pataria bent jau pirmąsias šešias savaites po gimdymo nekankinti savęs. Be to, ir šiuo atveju pirmoje eilėje yra tinkama mityba.
Daug kalbama ne tik apie tai kaip numesti svorį, bet ir apie tai, kad labai svarbu efektyvus svorio metimas. Naujas svoris ir nauji įpročiai turėtų išlikti ilgam. Jeigu vėl pradedamas kimšti netinkamas maistas, tai ištirpę kilogramai labai greitai susigrąžinami atgal.
Parašykite komentarą