Vienkartiniai puodeliai ir jų rūšys

Marius avataras

Posted on :
,
puodelis

Ryte nusiperkame kavos išsinešti, vėliau keliaujame į draugės organizuojamą vakarėlį vaikams ir geriame iš animaciniais herojais papuoštų puodelių, o važiuodami į gamtą glėbiais perkame vienkartinius indus. Tiesa ta, kad dažnai nė neatkreipiame dėmesio, kokią didelę dalį mūsų gyvenime užima vienkartiniai puodeliai. Nors tai be galo patogi prekė, ji sukelia labai daug problemų pasauliniu mastu. Tokie puodeliai teršia aplinką ir greitai nesuyra, todėl gali būti kenksmingi tiek gamtai, tiek žmonėms. Ar tikrai vienkartiniai puodeliai yra tik nuodėmė ir ką daryti, kad jų sunaudotume mažiau?

Vienkartinių puodelių rūšys

  • Plastikiniai vienkartiniai puodeliai. Įvairūs plastikiniai indai, tarp jų ir plastikiniai vienkartiniai puodeliai yra gaminami iš plastikų, turinčių specialų ženklinimą. Tai PETE, HDPE, V, LDPE, PP ir PS medžiagos. Visos jos yra ilgai nesuyrančios ir daro nemažą žalą gamtai. Taip pat reikėtų paminėti, kad plastikiniai indai į juose laikomus skysčius išskiria cheminį junginį bisfenolį A (BPA), kuris yra pavojingas žmogaus sveikatai.
  • Popieriniai vienkartiniai puodeliai. Tai yra mažesnė blogybė už plastikinius puodelius, tačiau kai kurie jų turi 5 proc. polietileno sluoksnio. Jis yra  pagrindinė kliūtis perdirbimui, nes apsunkina popierinio puodelio išplaušinimą, todėl ši alternatyva ne visuomet reiškia, kad jūsų panaudotas vienkartinis puodelis bus mažiau kenksmingas. Vis dėlto yra gamintojų, kurie keičia požiūrį į vienkartinius indus ir siūlo visiškai iš popieriaus pagamintus, ekologiškus, 100 % perdirbamus vienkartinius puodelius, kuriuos naudoti yra saugiau.

Kaip sumažinti vartojimą?

Suprantama, kad ne kiekvienas gali visiškai išbraukti iš savo gyvenimo bet kokius vienkartinius puodelius – kartais po ilgos kelionės norisi sustoti degalinėje ir nusipirkti kavos ar apsilankius pas klientą jis atneša gėrimus vienkartiniuose induose. Tačiau kiekvienas tikrai gali pasistengti sumažinti šių gaminių vartojimą. Kaip tai padaryti?

Pirma, galite tiesiog įsigyti tvarų metalinį puodelį ar termosą ir paprašyti kavinių gėrimus pilti tiesiai į jį – jie mielai prisidės prie jūsų gerų norų ir tuo pačiu sutaupys savo išlaidas, kurias skiria vienkartiniams puodeliams. Jei žinote, kad keliausite į gamtą, neplanuokite pirkinių paskutinę minutę – dažniausiai apie indus žmonės prisimena jau stovėdami parduotuvės kasoje. Jei pasiimsite indų iš namų, taip ne tik apsaugosite gamtą, bet ir patys jausitės smagiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *