Rūkymo žala… Apie ją mes girdime vos ne kiekvieną dieną, tačiau dalis šios informacijos taip ir nepasiekia dažno klausytojo sąmonės. Jei vartoji svaigalus, rūkai ar kitaip svaiginiesi, tavo organizmas patiria nepataisomą žalą, kurią pašalinti iš organizmo nėra taip paprasta. Rūkymas virtęs įpročiu gali pakenkti organizmui ir net sutrikdyti gyvybiškai svarbias jo funkcijas.
Nors cigaretės gamyba nėra sudėtinga, tačiau būtent nuo jos prasideda žalingas bei priklausomybę skatinantis malonumas. Viena rūkymui skirta cigaretė yra pagaminta iš plonų džiovintų tabako lapų, kurių susmulkinti gabalėliai yra suvyniojami į cilindro formos popierėlį. Šiame gaminyje neišvengiamai rasime didelį kiekį nikotino, kuris skatina priklausomybę bei įtakoja gyvybiškai svarbių organų veiklą (nervų sistemų dalys, plaučiai, kraujotakos sistema). Visa tai nereikalauja daug žaliavų, tačiau net ir toks mažas tabako ir jo priemaišų kiekis žmogaus organizme gali palikti neišdildomų pėdsakų. Rūkymo žala yra didelė, o viskas prasideda vos nuo vienos mažos cigaretės.
Cigaretės gamyba nėra pavojinga, tačiau jos vartojimas yra žalingas ir nerekomenduojamas. Deja, prie šio „pomėgio“ greitai priprantama, tad atsisakyti jo laikui bėgant darosi vis sunkiau ir sunkiau. Žala nenumaldomai didėja, rizika auga, kol galiausiai ką nors pakeisti darosi jau per vėlu. Komerciškai gaminamos cigaretės susideda iš tabako mišinio, kuris gali būti sudarytas iš daugiau nei 100 komponentų. Būtent šios priemaišos ir keli kiti papildomi ingredientai laikui bėgant sukelia priklausomybę. Rūkymo žala pirmosiomis rūkymo dienomis nėra pastebima, tačiau po kelių savaičių, mėnesių ar net metų skirtumas ryškėja akivaizdžiai – jį galima pastebėti net ir vizualiai.
Rūkymas pirmiausia paliečia vidinių organų veiklą ir įtakoja jų funkcionalumą. Deja, ši žala tuo neapsiriboja. Kadangi cigaretės gamyba susideda ir iš kenksmingų dervų, degimo metu išsiskyrę produktai taip pat trikdo ir odos kraujotaką bei mažina vitamino A lygį organizme. Nuo ilgo ir intensyvaus rūkymo ima gelsti dantys bei dantenos, ant odos atsiranda daugiau raukšlių, ji tampa daug blyškesnė.
Laimei, šių laikų visuomenėje galima rasti puikią alternatyvą. Tai – elektroninė cigaretė.
Parašykite komentarą