Dažnai žmonės, kurie yra sunkiame skyrybų procese, nėra linkę psichologo konsultacijai netgi jei ir žino, kad tai labai jiems padėtų. Jie nenori suprasti, kad psichologo konsultacija yra vienas iš svarbiausių būdų, kaip efektyviai ir be problemų tai užbaigti.
Paprastai psichologo konsultacija po artimojo mirties nėra gėdinga, tačiau dauguma asmenų, kurie skiriasi, nesupranta, kad tai yra jų santuokos „mirtis“. Šių konsultacijų tikslai yra vienodi: padėti žmonėms sugrįžti į savo gyvenimus, o jeigu yra įtraukti ir vaikai, padėti jų vaikams susidoroti su šiais reikšmingais gyvenimo pakitimais.
Psichologo pagalba nėra gėdinga ir reikalinga kiekvienam
Jeigu Jums sunkus laikas skyrybų procese, ar atitinkamais pasikeitimais gyvenime, kurie įtakoja skyrybas – tai yra normalu. Skyrybos yra labai sunkus etapas žmogaus gyvenime ir tai užtrunka nemažai laiko užsigydyti visoms žaizdoms.
Gera žinia ta, kad Jūs nesate vieni. Tai visiškai natūralu Jūsų situacijoje, kad Jums reikia kažko, kas išklausytų ir padėtų prisitaikyti prie naujojo gyvenimo ir senojo „mirties“. Psichologo konsultacija šiuo emociškai jautriu laikotarpiu, nėra tai, dėl ko reikėtų gėdytis, tačiau tai gali būti pats protingiausias žingsnis, kurį galite žengti.
Vaikams taip pat reikia pagalbos
Vaikai nėra visada tokie lankstūs, kaip galvojama. Jie galbūt bandys atrodyti drąsūs, tačiau pagalvokite, kaip sunku ir painu jiems yra būti kare tarp dviejų tėvų, vaikščioti iš vienų namų į kitus, ar neatsikelti toje pačioje lovoje kiekvieną rytą.
Daugelis tėvų galvoja, kad jų vaikams nereikalinga psichologo konsultacija, nes jie gali kalbėti su jais, tačiau, jeigu Jūsų tėvai skirtųsi, ar Jūs norėtumėte su mama kalbėtis apie tėtį ir atvirkščiai? Ar jaustumėtės patogiai sakant vienam iš tėvų, kad nesate su juo ar ja laimingi? Vaikai skyrybų procese turi savo problemų rinkinuką, o Jūs turite suteikti galimybę jiems pakalbėti su profesionalu.
Jūsų veiksmai gali paveikti vaikus
Pagalvokite apie žalingą efektą vaikams, kai jų tėvai nebendrauja gražiai. Jie tiesiog užsidaro savyje ir nenori nieko pasakoti tiek vienam, ar kitam tėvui.
Jeigu manote, kad nekalbėjimas apie buvusį partnerį (šiuo metu vaiko tėtį ar mamą) padės vaikui, Jūs klystate. Šis elgesys moko vaikus, kad jie negali užsiminti apie vieną iš tėvų būnant su kitu. Jie supranta, kad Jūs nemėgstate savo buvusio partnerio, ir bijo Jus įskaudinti ar, kad vėl stipriai supyksite. Kito tėvo neminėjimas yra taip pat blogai, kaip ir kalbėjimas blogai apie jį.
Jūs galbūt netgi nepastebėsite, kad įtraukiate vaiką į skyrybų problemų sūkurį. Tačiau psichologo konsultacija gali padėti Jums parodyti, kaip geriau tvarkytis tokiose situacijose su savo vaikais. Tad Jums nereikės perduoti jiems neigiamų emocijų, nors ir netyčiomis.
Psichologo konsultacija palengvins Jūsų gyvenimą
Dauguma išsiskiriančių porų yra lydimi pykčio. Kiti yra tokie nusivylę ir suvaržyti, kad jie nori, jog kitas žmogus padarytų sprendimų už jį. Abejose situacijose nė vienas nėra patenkintas su galutiniu sprendimu.
Kai kuriems asmenims skyrybų metu sunku judėti toliau. O nesugebėjimas judėti toliau paveikia jų galimybę judėti skyrybų procese. Dauguma žmonių išlieja savo pyktį skyrybų teisininkui, tačiau kam? Kodėl mokėti teisininkui šimtus, kad išlietumėte pyktį, jeigu galite mokėti daug mažiau psichologo konsultacijai?
Nesvarbu, tai yra tarpininkavimo sesija ar sprendimų aptarimas, tačiau, jeigu būsite piktas, kaip Jūs galėsite priimti tinkamus sprendimus? Arba, jeigu esate prislėgtas, kaip galite tinkamai susitarti? Jeigu esate įstrigęs blogoje savijautoje, nes negalite judėti toliau, kaip galite priimti geriausius savo ateities sprendimus?
Abu partneriai turėtų gauti tinkamą psichologo konsultaciją, kuris padės jiems iškęsti visus skyrybų sunkumus ir padės išmokti, kaip bendrauti vienas su kitu, kaip išsiskyrusiems partneriams.
Jeigu šie partneriai būtų mandagesni vienas kitam ir galėtų aiškiau galvoti apsvarstant visas galimas derybas, jie išsaugotų daug laiko ir pinigų.
Beveik visi išsiskiriančių šeimų nariai gali gauti naudos ir specialistų konsultacijų. Netgi žinojimas, kada klausytis, ir kalbėti gali duoti išmatuojamos naudos. Neleiskite baimei užkirsti kelią psichologo konsultacijai, kurios Jums reikia.
Parašykite komentarą