Įgimtos odos dėmės: jų tipai ir bruožai

Marius avataras

Posted on :

įgimtos odos dėmėsKiekvienas žmogus turi pavienių taškelių tam tikrose kūno vietose. Nesvarbu, ar tai – apgamai, strazdanos, raudonos, ar baltos dėmės. Iš esmės nustatyti du pagrindiniai tipai, kuriems priskiriamos įgimtos odos dėmės. Tai – tamsios dėmės, nurodančios, kad šiuose odos taškuose yra pigmento perteklius, ir raudonos dėmės- tai kraujagysliniai apgamai, dar vadinami hemangiomomis.

Būna tiek ilgalaikės, tiek retesnės, pavieniais atvejais pasitaikančios įgimtos odos dėmės, kurios neilgai „puošia“ žmogaus kūną ir kartais greitai išnyksta pačios. Čia pristatysime įgimtas odos dėmes, kurios atsiranda dažniausiai jau kūdikystėje ir kartais išnyksta su laiku, o kai kuriais atvejais žmogus pasirenka jas pašalinti lazeriniu ar chirurginiu būdu.

Saliamono dėmės – raudonos galvos srities dėmės, atsirandančios kūdikiams. Jos paprastai išnyksta pačios per maždaug mėnesį.

Pigmentinės dėmės – rudo atspalvio dėmės, kurios kūdikiui susiformuoja jau prieš gimstant ir kartais lieka visam gyvenimui.

Mongoliškos dėmės – tai keistokos, melsvos ar juodos apatinėje kūno dalyje atsiradusios dėmės, kurios atsiranda Azijos šalių gyventojams. Dažniausiai jos pačios išnyksta kol vaikui sukanka keleri metai.

Liepsniniai apgamai – tai raudonos spalvos iškilūs apgamai, kartais akytu paviršiumi. Ką tik gimus kūdikiui jie itin sparčiai plečiasi, tačiau po kelių mėnesių nustoja daugintis ir pradeda nykti savaime. Galutinai turėtų išnykti apie 10 vaiko metus.

Purpuriniai apgamai – tai retesni, tačiau labai ryškūs apgamai. Jų spalva raudonai mėlyna ir jie gali likti visam gyvenimui, todėl kai kurie šiuos odos darinius išsioperuoja.

Nepatinkančias ar veidą ir kūną bjaurojančias pigmentines dėmes žmonės šalina įvairiais metodais. Šiandien pažangiausias jų – šalinimas lazeriu. Jo pagalba odos dėmė pašalinama praktiškai nepastebimai. Kartais vietoj apgamo lieka vos vienas rusvas taškelis. Visos šios pigmentinės dėmės paprastai yra nepiktybinės, tačiau tie apgamai, kurie gali būti piktybiniai (tamsios spalvos, asimetriški ir palaipsniui besikeičiantys) privalo būti šalinami onkologo chirurginiu būdu. Bet kuriuo atveju dėl pigmentinių dėmių ant savo kūno turite pirmiausiai kreiptis į dermatologą, kuris nustatys tikslią odos darinio diagnozę.

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *