Įmonių pardavimas už 949 Lt

Marius avataras

Posted on :
, ,

įmonių pardavimasKiek kainuoja nusipirkti jau gatavą įsteigtą įmonę? Nevyniokim čia nieko į vatą – 949 litai. Procedūra užtrunka pusę valandos, po kurios į rankas atiduodamas antspaudas, įmonės įsteigimo pažymos kopija ir viskas – belieka tik sulaukti, kol Registrų centras pakeis naujojo savininko duomenis. Sąskaitą išrašyti galima iš karto, kai tik pasirašomi įmonės pirkimo ir pardavimo dokumentai.

Kaip čia taip įmanoma? Viskas gana paprasta. Įmonių pardavimas – normalus verslas. Įmonės parduodamos lygiai taip pat, kaip ir bet kuris turtas – pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį. Tai daro įmonių steigimu užsiimančios bendrovės.

Kodėl šis verslas klesti? Priežasčių yra keletas. Pagrindinė – laiko stoka. Nenorite patys pildyti dokumentų ir laukti savaitę, kol įmonė bus įkurta? Neteikia! Tiesiog galima nusipirkti jau įstegtą įmonę ir viskas. Šia paslauga dažniausiai naudojasi jau nebe naujokai versle, puikiai suprantantys, kad įmonės steigimas savo jėgomis yra labai sunkus ir skausmingas procesas, o įmonių pardavimas viską supaprastina iki minimumo. Pradedantieji verslininkai to dar nesupranta, dėl to pradeda steigti įmones patys, o paskui ieško pagalbos…

Įmonės kaina nėra didelė, turint omenyje, kad pačiam steigiant bus sugaišta bent 10 valandų darbo metu. Jei valanda kainuoja bent 100 litų, steigtos įmonės įsigijimas jau atsiperka.

Kita priežastis, dėl kurių įmonių pardavimas toks populiarus – darbas su tarptautiniais prekiniais ženklais. Jei dirbama užsieniui, UAB pavadinimas tampa visiškai nesvarbus. Dėl to neverta sau sukti galvos dėl pavadinimo. Išsirenkate iš sąrašo kokį skambesnį ir viskas. Kalbant su įmonių steigėjais jie dažnai pasakoja, kad kyla nemažai problemų steigiant įmones, kai pavadinimas jau būna užimtas, arba žmogus dar pats neapsisprendęs, kokį pavadinimą jam rinktis. Čia viskas kur kas paprasčiau – patiko, išsirinkau, nusipirkau, dirbu…

Šiuo metu kilo diskusija, kad Valstybinė lietuvių kalbos komisija turės patvirtinti įmonės pavadinimų taisyklingumą prieš ją įsteigiant. Tokiu būdu gali būti užkirstas kelias angliškiems pavadinimams ir prekės ženklams. Verslininkai, kurie ateityje norės steigti į užsienio rinkas orientuotą įmonę, turės pasirinkti lietuvišką pavadinimą, tad gali kilti nemažai nesusipratimų. Tada viena iš išeičių bus nusipirkti jau įsteigtą įmonę su trumpu ir skambiu, nieko nesakančiu pavadinimu. Dabar vyrauja tokia tendencija.

Taip įmonių pardavimas, kaip paslauga, bus aktualus ir artimiausiu metu ateityje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *