Individuali veikla – sėkmingas verslo sprendimas

Marius avataras

Posted on :
,

individuali veiklaNusibodo dirbti tą patį varginantį darbą ir kiekvieną rytą pabudus gailėtis? Išeitis yra ir ji visai šalia – tai individuali veikla. Šios verslo formos pagalba sukurti nuosavą ir išsvajotą verslą yra taip paprasta. Dažnai tokios mintys apie nuosavo verslo kūrimą atbaido daugelį, tačiau individualios veiklos pažyma suteikia kitokį požiūrį į verslo pasaulį. Tuo gali užsiimti kiekvienas, kiekvienas gali savo įgūdžiais pasidalinti su visu pasauliu ir iš to užsidirbti.

Tokia verslo forma yra specialiai pritaikyta fiziniam asmeniui. Supaprastinta apskaitos tvarkymo sistema ir veiklos sritį atitinkantys mokesčiai suteikia itin puikias sąlygas naujo verslo plėtrai. Vertėtų paminėti, jog individuali veikla paprastai yra skirstoma į dvi kategorijas. Kitaip tariant, ją galima vykdyti pagal pažymą arba verslo liudijimą.  Tad kokie jų skirtumai?

Žvelgiant iš šalies, jie nėra tokie skirtingi. Abi šios veiklos formos leidžia užsiiminėti legaliu verslu ir sėkmingai įgyvendinti savo siekius. Esminis jų skirtumas yra tas, kad įsigijus verslo liudijimą reikia iš anksto sumokėti mokesčius už pasirinktą veiklos vykdymo laikotarpį, tuo tarpu individualios veiklos mokesčiai atliekami kalendorinių metų pabaigoje. Pastarosios veiklos įvairovė yra gana platesnė, na o verslo liudijimą turintis asmuo gali verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Kiekviena veikla turi savų privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkti reikia atidžiai ir protingai. Na, o dabar šiek tiek apie pažymą.

Individualios veiklos pažyma leidžia užsiiminėti mėgstama veikla ir iš to užsidirbti. Tai dokumentas, kuris patvirtina, jog asmuo gali legaliai verstis nurodyta veikla. Galima tvirtai teigti, jog tai yra pats paprasčiausias būdas įžengti į verslo pasaulį. Tad nuo ko pradėti?

Individuali veikla ir jos registracija

Tereikia visai nedaug. Apsilankymas gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje ir paraiškos užpildymas gali išspręsti šią problemą.

Mokesčiai:

Mokesčiai – tai tema, kuri gali sutrikdyti ne vieną. Deja, viskas yra kur kas paprasčiau. Individualia veikla užsiimantis asmuo turi mokėti šiuos mokesčius:

  • Valstybinio socialinio draudimo įmokos: 28,5% mokestis nuo pusės apmokestinamųjų pajamų.
  • Gyventojų pajamų mokestis :  15%  mokestis nuo apmokestinamųjų pajamų.
  • Privalomojo sveikatos  draudimo įmokos: 90 LT mokestis (9% nuo minimalaus mėnesinio atlyginimo).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *