Kaip keičiasi požiūris į breketus

Marius avataras

Posted on :

breketaiKadaise breketai buvo kažkas gėdingo, tokį keistą požiūrį tikriausiai formavo televizija ir kitokios vakarietiškos mados, kurios mums, rytų blokui, dar buvo pernelyg keistos. Ar prisimenate tokius filmus kaip „Betė – bjaurusis ančiukas“, „Moksliukų kerštas“ ir kitokius, kur žmonės vien dėl to, kad kažkam yra nepatrauklios išvaizdos, patiria daugybę sunkumų, pažeminimų, problemų? Jeigu pamenate, tai sutiksite, kad tokiuose filmuose akiniai, antsvoris ir breketai tampa pagrindiniais požymiais, leidžiančiais žmogų vadinti negražiu. Keistas tas pasaulis, tačiau taip tikrai būdavo, kad dėl tokių skleidžiamų madų visko nutikdavo ir visai neblogai atrodantys žmonės būdavo be reikalo sukritikuojami. Iš tiesų, keitėsi ne tik patys breketai, kaina jų, bet ir jų statusas visuomenėje.

Breketų pokyčiai

Visų pirma, tai tikrai patys breketai seniau būdavo didesni. Juos būdavo galima laisvai matyti metalinius, tamsaus ir didelio metalo. Tai tikrai buvo labai realus dalykas. Vėliau tie pokyčiai tapo jau kiek kitokie. Paprasčiausiai breketai Vilniuje, o ir visame pasaulyje ėmė lengvėti, mažėti. Atsirado tokie, kurie tapo permatomi, gaminami iš įvairių plastmasės ir silikoninių detalių, kas automatiškai leido žmonėms visai kitaip gyventi.

Kita vertus, keičiasi ir šių gaminių efektyvumas. Taip pat, kadangi jie dabar daug dažniau, gal net masiškai gaminami, neretai breketai kaina taip pat yra gaminami bei parduodami mažesne nei seniau. Paprasčiau pagaminami, naudojant modernesnes technologijas breketai Vilniuje ir bet kur kitur žmonėms padeda atgauti šypseną. Nuo didelių agregatų iki peršviečiamų ir mažučių, tačiau labai efektyvių – taip rutuliojasi breketų istorija.

Kaip keitėsi požiūris

Požiūris į šiuos gaminius laikui bėgant taip pat keitėsi, o jį keitė įvairios medijos. Mados tarp žmonių juk ritasi bangomis iš vieno pasaulio krašto, iki kito. Taigi, kai pačių breketų Lietuvoje dar nebuvo, kažkodėl jau galėjome matyti amerikietiškus filmus ir ne taip juos suprasti. Amerikoje breketai issimoketinai ar tiesiog visa kaina yra ne naujiena, ten jau paauglystėje visi greitai išsitiesina, išsilygina savo dantis. Tačiau filmuose būtent moksliukai, negražios nemylimos merginos, tie, kurie paauglystėje būna nevykėliai, o ne kietuoliai, labai dažnai turi šias puošmenas – estetiniai breketai virsta jiems iš burnos vos prasižiojus. Tad toks tas gyvenimas, ir viešoji nuomonė mus užplūsta net nesuprantant, iš kurios pusės ji ateina.

Kita vertus, breketai (akcija) yra investicija į grožį. Tai paradoksas – kurį laiką tavo šypsena būna dar baisesnė, negu prieš tai, o paskui staiga kaip gulbė iš bjauriojo ančiuko atsiranda ir ta nuostabi išvaizda. Tad panašu, kad ir Lietuvoje žmonės bėgant metas suvokė breketų reikšmę bei dabar jau galėtų pasakyti, kad nėra gėda šiuos dantų tiesinimo įrenginius naudoti. Jie tikrai neišdarko žmogaus, gal kažkam atrodo, kad auskarai labiau išdarko. Visi žino, kad dantis tiesina breketai. Atsiliepimai apie žmogaus šypseną, jau nusiėmus breketus, būna puikūs. Visi po pusės metų, po metų ar po dviejų gali pradėti džiaugtis tikrai puikiai atrodančia šypsena, ir su ja norisi tiesiog puošti gatves, kitų žmonių veidus ir visą aplinką.

Kaip jie veikia, kokia yra breketų idėja? Viskas paprasta. Tiesiog pagal tai, kokia yra dantų išsidėstymo tvarka ir pagal tai, kokia ji turėtų būti, yra siekiama breketus sudėti taip, kad šie atitaisytų žmogaus sukandimą. Siekiama padaryti taip, kad susiformuotų tikrai taisyklingas ir gražus dantų lankas, ir šie maži metaliniai daikčiukai po truputį nustumia dantis į savo vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *