Kelios įdomybės, kaip maisto prekių parduotuvėse taupoma elektra

Marius avataras

Posted on :
,

elektros tiekimasTiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims elektros tiekimas aktualus keleriopai. Štai maisto prekių parduotuvėse elektros sąnaudos koreguojamos įvairiai. O sąnaudas lemia tokie dalykai: šaldymo įranga, vidaus ir vitrinų apšvietimas, oro kondicionavimas, šildymas.

Šaldymo įranga

Kad kuo efektyviau naudotumėte energiją, nereikėtų perpildyti šaldomų vitrinų. Jei vitrinos perpildytos, šaldymo procesas tampa mažiau ekonomiškas. Kitaip tariant, energijos sąnaudos padidėja. Sprendimas? Jei norite, kad šaldymo įranga veiktų tinkamiausiu pajėgumu, atidžiai ištyrinėkite, kokiu metu kokios prekės paklausios. Taip galėsite vitrinoje konkrečiu metu laikyti daugiau populiaresnių produktų ir mažiau tų, kurie prasčiau perkami.

Kitas įdomus dalykas – šaldytuvus reikėtų laikyti bent 15 centimetrų atitrauktus nuo sienų. Tokiu būdu užtikrinama optimali oro cirkuliacija. O šaldomieji kondensatoriai, jei tik yra galimybė, tegul būna įrengti toliau.

Vidaus ir vitrinų apšvietimas

Elektros tiekimas parduotuvėms svarbus ne tik todėl, kad pirkėjai lengviau pastebėtų prekes. Jei sąskaitą už elektrą padalytume į atskiras kategorijas, tai vidaus ir vitrinų apšvietimui tektų nemaža dalis.

Rekomenduojama gerai išnaudoti dienos šviesą. Ji nemokama, o išlaidos sumažinamos net iki keliolikos procentų.

Kita rekomendacija – įjungti šviesas prieš darbo pradžią. Ne prieš kelias valandas iki darbo pradžios, o prieš pat.

Patalpų projektavimas – atskira tema, bet irgi susijusi su elektros taupymu. Atrodo logiška viską įrengti taip, kad produktai būtų kuo labiau apšviečiami saulės. Visgi paradoksalu, jog sprendimas kaip tik atvirkščias. T. y. jei parduotuvės patalpa būtų per daug apšviečiama, saulės spinduliai apkrautų vėsinimo sistemas, gadintų produktus. Per didelis natūralus apšvietimas netgi turėtų įtakos brūkšninių kodų skaitytuvų veikimui.

Siekiant suprojektuoti kuo geresnį parduotuvės pastatą, įdedama daug pastangų ir pasikliaujama įvairiais dizaino sprendimais. Tad jeigu paklaustumėte, ar architektūra ir elektros energijos sąnaudos turi ką nors bendro, nedvejodami atsakytume „taip“.

O štai modifikavus apšvietimo sistemas, energijos sutaupoma ne viena dešimtis procentų.

Tinkamai apšviesti virtinas – klausimas, į kurį atsakius gaunamas geras rezultatas. Pavyzdžiui, kaip alternatyva halogeninėms lempoms įvardijami metaliniai šviestuvai su halogenidų ar fluorescencinėmis lempomis.

Oro kondicionavimas

Elektros tiekimas yra susijęs ir su oro kondicionavimu. Ar kada pagalvojote, kad netinkamai prižiūrimas oro kondicionierius = didesnė sąskaita už elektrą? Tai tiesa. Rekomenduojama, kad kondicionavimo sistema savo darbą pradėtų temperatūrai pakilus iki 24 laipsnių.

Sutarkite su specialistais, kad reguliariai apsilankytų ir įvertintų oro kondicionieriaus būklę bei prireikus sutvarkytų gedimus. Gedimai gali lemti žymiai didesnes energijos sąnaudas. Normaliu režimu ekonomija didžiausia.

Neprošal užsiminti ir apie ventiliatorius. Kaip teigiama, veiksmingiausi tie, kurie skirti kabinti ant lubų.

Šildymas

Patariama nustatyti, kad šildymo sistema išsijungtų temperatūrai pakilus iki 19 laipsnių. Beje, optimaliausia temperatūros jutiklių vieta – patalpos vidurys arba labiausiai užimta vieta. Jutiklių neturėtų dengti nei baldai, nei užuolaidos.

Protingos elektros sąnaudos

Tai štai kokie dalykai. Pritaikius vieną kitą sprendimą, įmonės elektros sąnaudų rodikliai gali pakisti. Žinoma, taupyti reikia protingai, nes šykštumas nėra gera savybė. Bet šiaip tinkama įranga ir netgi išdėstymas tikrai turi įtakos tam, ką vadiname sąskaitos apmokėjimu.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *