Odontologas pataria: kramtomosios gumos nauda bei žala

Marius avataras

Posted on :

odontologasTikriausiai visi esame matę ne vieną kramtomosios gumos reklamą, kuri teigia, kad guma padeda atsikratyti dantyse likusių maisto likučių, atstato natūralią burnos mikroflorą ir apsaugo dantis. Bet ar išties kramtomoji guma daro tokius stebuklus ir yra naudinga mūsų dantims? Į ši klausimą atsako profesionalus odontologas.

Kramtomosios gumos nauda

Išties kramtomoji guma turi nemažai privalumų. Visų pirma, kramtomoji guma tikrai gali kovoti su ėduonimi, todėl ją galima kramtysi po kiekvieno valgio. Kramtant gumą, išsiskiria daugiau seilių, kurios skalauja dantis ir tokiu būdu išvalo maisto likučius. Be to, gumos kramtymas yra puiki treniruotė žandikauliui.  Kam to reikia? Odontologas teigia, kad šiandien žmonės per daug valgo minkšto maisto, todėl žandikaulio sąnarys nedirba, o tai gali turėti neigiamos įtakos žandikaulio sveikatai ateityje. Galiausiai reikia paminėti, kad kramtomoji guma spartina skrandžio veiklą. Kramtymas ir seilių išsiskyrimas duoda impulsą į smegenis, kad į skrandį tuoj atkeliaus maistas, smegenys apie tai „informuoja“ skrandį, o šis savo ruoštu pradeda skirti skrandžio rūgštis, kurios padės greičiau suvirškinti maistą. Tad, kramtomosios gumos gabalėlis po sočių pietų gali padėti greičiau suvirškinti maistą.  Žinoma, jei guma kramtoma „ant tuščio skrandžio“ gali pradėti kankinti ne tik alkis, bet ir rėmuo.

Kramtomosios gumos žala

Odontologas primena, kad guma nelygi gumai, o tai reiškia, kad prieš perkant vieną ar kitą gumos rūšį, reiktų perskaityti jos sudėtį. Dalyje kramtomųjų gumų yra nemažai cukraus, todėl iš jų nėra ne tik naudos, bet dar ir galima pakenkti dantims. Tad geriau mažiau skani, bet becukrė guma. Dar vienas kramtomosios gumos trūkumas – žandikaulio raumens pertempimas, kurį lydi skausmas. Kramtomąją gumą reikia kramtyti saikingai ir rinktis atsakingai.

O ką daryti, jei po valgio nėra kramtomosios gumos? Tokiu atveju burną reikia tiesiog išskalauti paprastu vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu, jei jo turite.  Taigi, tinkamai rūpinkitės savo burnos higiena ir galėsite ilgai džiaugtis sveikais ir tvirtais dantimis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *