6 priežastys, kodėl suaugusieji turėtų reguliariai žaisti stalo žaidimus

Marius avataras

Posted on :
,

Ne tik vaikai žaidžia. Stalo žaidimai suaugusiems sutraukia žmonės vakarais, savaitgaliais geram laiko praleidimui. Ir ne tik! Ar žinote, kodėl dar rekomenduojama retkarčiais pasinerti į stalo žaidimų pasaulį? Netrukus sužinosite. Ir visai nesvarbu kas dulka spintos gilumoje – monopolis, žodžių žaidimai ar netgi puzzle dėlionės – laikas nupūsti dulkes ir pažaisti!

Žaidžiant stalo žaidimus, pagerėja smegenų veikla

Stalo žaidimai yra puiki mankšta smegenims. Žaidimas stimuliuoja smegenų sritis, atsakingas už kompleksinį minčių ir atminties formavimą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Stalo žaidimai taip pat sumažina riziką susirgti Alzheimerio liga, o pagyvenusiems žmonės padeda išlaikyti aštrų protą. Vaikams taip pat verta prisijungti prie suaugusiųjų žaidimų, nes stalo žaidimai yra naudingi vaikų protiniam brendimui.

Stalo žaidimai pakelia nuotaiką ir sumažina stresą

Juokas yra tarsi šalutinis efektas žaidžiant stalo žaidimus, ir tai yra vienas iš gyvybiškai svarbių ingredientų skatinti kūrybą ir malonią mokymosi patirtį. Be to, juokas ir apskritai gerai praleistas laikas padeda sumažinti stresą.

Žaidžiant stalo žaidimus, išsiskiria endorfinai, natūralios kūno „geros savijautos“ cheminės medžiagos. Suvokiami kaip teigiamos emocijos, „laimingi hormonai“ gali stiprinti sąmoningas ir nesąmoningas proto funkcijas, todėl žmogus jaučiasi linksmas, atjaučiantis ir galiausiai patenkintas. O laimingi žmonės nuveikia daug daugiau gerų darbų.

Žaidimai suartina žmones ir sustiprina santykius

Ar kas nors žaidžia stalo žaidimus vienas? Tikrai ne! Stalo žaidimo pagrindas yra – bendradarbiavimas. Tai suartina nepažįstamus žmones, senus draugus, bendradarbius … Nesvarbu, ar tai yra naujų ryšių užmezgimas, pomėgio ieškojimas su tais pačiais „nusikaltimo partneriais“ dievinamame žaidime, ar malonus vakaras su artimaisiais – stalo žaidimas yra puikus būdas praleisti laiką gražioje kompanijoje ir sustiprinti ryšius su kitais žmonėmis.

Tai primena, kaip gyvenama realiame pasaulyje

Vienas nuostabiausių stalo žaidimų pranašumų yra tai, kad tokie tradiciniai, strateginiai stalo žaidimai ištraukia žmones iš skaitmeninio pasaulio. Žaidžiant nelieka laiko spoksoti į išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį ar kompiuterio ekraną.

Žaidžiant stalo žaidimus mažėja kraujospūdis

Be streso mažinimo, stalo žaidimai pasižymi dar viena šaunia savybe – mažina kraujospūdį. Manoma, kad išsiskyrę endorfinai skatina raumenis atsipalaiduoti ir kraujas pradeda cirkuliuoti daug lengviau, o tai greičiausiai sumažina kraujospūdį. Aukštas kraujospūdis susijęs su didesne arterijų pažeidimo, širdies ligų ir net insulto rizika.

Išmokstama kelti tikslus ir būti kantriems

Norint laimėti reikia strategijos ir kantrybės. Laimingoje aplinkoje šie dalykai išmokstami be streso, nuotykių būdu, kuris, be abejo, yra naudingas paaugliams ir suaugusiesiems.

Tuo pačiu žaidimai padeda neįkyriai parodyti kūrybinę asmenybės pusę, o tai gali būti labai naudinga tyliam žmonių tipui. Stalo žaidimai yra nuostabi priemonė pasirodyti droviems vaikams ir nedrąsiems suaugusiems. Tai kaip edukaciniai žaislai mažiesiems. Žaidimai skatina stiprinti kūrybiškumo ir individualumo pojūčius, kurie lemia didesnę savivertę ir pilnavertišką jausmą būti įtrauktam ir „pastebėtam“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *