Kodėl vis dažniau pasirenkamas kremavimas?

Marius avataras

Nėra dienos, kuomet nebūtų laidojami žmonės, o laikai keičiasi, dėl to ne visi nori artimuosius laidoti karstuose. Yra keletas alternatyvų, kurias galite pasirinkti laidojimo metu. Jau daugiau nei dešimtmetį Lietuva kaip alternatyvą laidojimui renkasi kremavimą, todėl kremavimas yra paslauga, kurios prireikia dažnai. Tyrimų duomenimis, kremavimas labiau patinka dviem trečdaliams šalies gyventojų, tad tikėtina, kad ateityje paslaugos paklausa augs. Tačiau pati kremavimo paslauga tebėra paslaptis ir nors dažnai laidojami šeimos nariai ar pažįstami, klausimų lieka, pasidomėkime apie kremavimo paslaugą plačiau, kad neliktų neaiškumų.

Praneškite artimiesiems, jei norite būti kremuoti po mirties

Asmuo, testamentu numatantis kremavimo pasirinkimą po mirties, gali sudaryti sutartį su laidojimo tarnyba, kurioje žadama vykdyti testamentą. Tokia valia gali būti išreikšta ir artimiesiems notaro patvirtinimu, testamentu arba žodžiu. Jeigu iš anksto nepareikšite pageidavimų, bet artimieji nori, kad mirusysis būtų kremuotas, turi parašyti prašymą. Peticijas gali rašyti mirusiojo sutuoktinis, vaikai, tėvai, broliai ir seserys. Jei šeimos narių nėra, prašymą gali parašyti ir kiti artimieji. Prašyme svarbu pabrėžti, kad artimų nesutarimų dėl mirusiojo laidojimo kremavimo metu nebuvo.  Žmogus gali būti kremuojamas praėjus 24 valandoms po mirties. Mirtį patvirtinus greitosios medicinos pagalbos automobiliui, kremavimas gali prasidėti gydymo įstaigoje, kurioje velionis registruotas, išdavus mirties liudijimą. Šis dokumentas turi būti pateiktas laidojimo biurui. Kremavimui karstas reikalingas, nes velionio kūnas automobiliu vežamas į krematoriumą kremuoti kartu su karstu.

Atsiradus kremavimo paslaugoms, buvo nustatyti keli atsisveikinimo su velioniu būdai

Atsiradus kremavimo paslaugoms, buvo nustatyti keli atsisveikinimo su velioniu būdai: balzamavimas, kremavimas, pelenų išvežimas iš karto laidoti. Arba su velioniu atsisveikina artimiausi šeimos nariai, o po kremavimo urna paliekama šarvojimo salėje, o paskui laidojama. Urną taip pat galima gabenti iš karto po kremavimo, nereikia laidoti. Jei artimieji pageidauja atsisveikinti su velioniu prieš išnešant karstą į krematoriumą, tai gali padaryti krematoriumo laidojimo namuose. Dauguma lankytojų renkasi palydėti velionį į kremavimo kambarį, nesvarbu, ar prieš tai atsisveikino salėje, ar tik atvežė velionį į kremavimą. Anot artimųjų, šis etapas jiems atrodo būtinas, nes tik pasibaigus atsisveikinimui jie pajunta atsisveikinimo pabaigą, o tada, anot jų, apima dieviškas ramybės jausmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *