Kokia yra jūsų miško kaina?

Marius avataras

miško kainaMiškas, kaip ir bet kuris kitas turtas, reikalauja tam tikros priežiūros. Juk savo namus prižiūrite, juos nuolat tvarkote, tad kodėl to nedarote su mišku? Lietuvoje aktuali problema – miško nepriežiūra. Daugybė žmonių paveldėjo senelių mišką, tačiau nenutuokia, ką toliau su juo daryti? Kirsti? Parduoti? Prižiūrėti? O gal pasikeis situacija ir teks statyti medinį namą, kūrenti jį malkomis? Kaip tas malkas ir medieną nukirsti, parsivežti ir apdirbti?

Kokia yra jūsų miško kaina? Kiek už jį gautumėte pinigų, jei parduotumėte dabar? Atsakymas labai paprastas – priklausomai nuo medžių tipo nuo 1000 iki 1500 eurų. Tai gana neseno miško kaina, nes senmiškis kainuoja kur kas daugiau, jau nekalbant apie ąžuolyną…

Kitas klausimas – ar parduoti apsimoka? Jei galite sau leisti samdyti transportą kiekvienais metais ir kirtėjus, kad šie sutvarkytų išvartas, sausuolius, iškirstų miško sklypo ribas (rėžius), tada miško neparduokite. Tegul jis bręsta ir auga. Turėtumėte investuoti ir į tam tikrų medžių apželdinimą, retinimą. Pasitarkite su girininku, kaip geriau jį prižiūrėti – jis su mielu noru papasakos ir paaiškins apie visus miškotvarkos projektus ir kasmetinius darbus.

Jei gyvenate toli nuo miško ir jo prižiūrėti negalite, geriau parduokite. Miško kainą visada galima paderinti, kad ji būtų priimtina tiek pirkėjams, tiek pardavėjui, todėl nedvejokite ir susiraskite tinkamą pardavėją.

Ar žinojote, kad Lietuvoje yra du būdai parduoti mišką? Populiariausias būdas – parduodamas miškas su žeme. Tai reiškia, kad parduodami ir medžiai ir žemė, ant kurios jie auga. Kitas variantas – parduodama tik mediena. Tai reiškia, kad žemė lieka savininkui, o visi medžiai parduodami įmonei ar kitam savininkui, kurie su jais gali daryti viską, ką nori ir suderina su girininkija. Parengę miškotvarkos projektą medžių savininkai gali juos visus iškirsti arba kas metai kirsti malkas. Atsiskaitoma su savininku už faktiškai iškirstą medieną. Vienais metais tai gali būti didesnė suma, kitais – iš viso nieko, jei miškas paliekamas augti. Aišku, miško sodinimas- žemės savininko reikalas.

Miško kaina abiem atvejais tikrai skiriasi, tad konkrečiau reiktų pasiaiškinti su perkančiąja įmone ir girininku. Kaina nustatoma kiekvienam individualiai, įvertinant medžių amžių, medienos kokybę ir daugybę kitų parametrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *