Mikroskopas asmeniniam naudojimui. Kaip jį pasirinkti?

Marius avataras

mikroskopo dalysDidžioji dalis mikroskopų naudojami pramonės srityje ir yra neprieinami eiliniams žmonėms. Jaunuoliai siekiantys domėtis mikroskopija (mokslas tiriantis mažus objektus) turi galimybe jais pasinaudoti tik kai kuriose, tinkama įranga aprūpintose, mokymo įstaigose. Tačiau įsigyti mikroskopą ir jį naudoti namuose tikrai nėra populiaru. O juk tai pats geriausias būdas skatinti jaunuolius domėtis supančia aplinka ir atitraukti akis nuo televizoriaus ar kompiuterio ekranų.

Mikroskopas – optinis prietaisas pritaikytas stebėti plika akimi nematomus objektus ar jų detales. Šis prietaisas buvo sukurtas Zacharijaus Janseno 1595 metais Nyderlanduose ir leido pamatyti kiek daug mikroorganizmų, mikrostruktūros detalių ir kitų objetų slypi mus supančioje aplinkoje. Pagrindinės mikroskopo dalys: prispaudimo gnybtai, diafragma, veidrodis, objektyvo lęšiai, okuliaro lęšis.

Susidomėjusiems įsigyti mikroskopą ir analizuoti plika akimi nematomus objektus pristatome trumpą vadovą, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį mikroskopą.

Stereoskopiniai mikroskopai geriausiai tinka pradedantiesiems. Jie didina 10-18 kartų, o to pakanka išdidinti ir aiškiai pamatyti voro kojas ar musės sparnus. Tai puikus žaislas mažiesiems siekiant juos sudominti analizuoti aplinką. Taip pat, jis naudingas ir suaugusiems, kuriems tenka lituoti ploniausius laidelius ar surinkinėti smulkiausias mikroschemas.

Jei traukia dar mažesnės ir smulkesnės šio pasaulio detalės, patartina įsigyti biologinį mikroskopą. Jis padidina vaizdą nuo 40 iki 100 kartų ir yra naudojamas mikro objektams stebėti (bakterijoms, mikrobams, skysčiams ir t.t.). Pasirinkus šio tipo mikroskopą patartina įsigyti binokuliarinį jo variantą, kuriuo galimą reguliuoti šviesos intensyvumą. Taip darbas taps paprastesnis ir malonesnis. Tačiau norint naudoti tokį biologinį mikroskopą reikalingos ir papildomos mikroskopo dalys bei kiti priedai: objektyvinis ir dengiamasis stikliukai, instrumentai preparatams ruošti, dažikliai.

Žinoma pagrindinis kriterijus renkantis vieno ar kito tipo mikroskopus yra kokybė. Lengviausia ir pigiausia juos įsigyti žaislų parduotuvėse, tačiau plastmasinės mikroskopo dalys yra nepatikimos. Dėl to patartina investuoti daugiau ir užsisakyti norimą prietaisą iš specializuotų mikroskopų tiekėjų. Juk mikroskopas – ilgaamžis prietaisas, jis liks toks pat vertingas ir po daugelio metų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *