Šaldytuvo pasirinkimo klystkeliais – į ką atkreipti dėmesį?

Marius avataras

Posted on :

šaldytuvaiAr labai suklystume sakydami, jog šaldytuvas yra virtuvės karalius? Juk į jį lendame ieškodami „nekaltų“ naktipiečių, jis saugo didžiausius turtus ir yra didžiausias veikiantis daiktas virtuvėje. Atimk iš virtuvės šaldytuvą ir ji neteks prasmės. Tačiau karts nuo karto tenka atsisveikinti su senuoju ir išsirinkti naują karalių. Šiandien tai padaryti gana sudėtinga – daugybė pasirinkimų, techninių naujovių ir dizainų, vien peržvelgus vienos iš el.parduotuvių asortimentą sukasi galva: https://www.b-a.eu/c1486/Saldytuvai-ir-saldikliai . Todėl pateikiame truputį informacijos į ką atkreipti dėmesį renkantis šaldytuvą bei kokios naujos funkcijos yra vertos jūsų dėmesio.

Šaldymo greitis

Ši funkcija aktuali tiems, kurie perka dideliais kiekiais šaldymui skirtus produktus. Kaip žinia, greičiau užšaldyti produktai praranda mažiau maistingųjų medžiagų. Nusipirkus 5 kg žąsį Kalėdoms, galima ją užšaldyti per 10 valandų, o kiti šaldikliai pajėgūs užšaldyti tik per parą.  Todėl priklausomai nuo savo apsipirkimo ir maisto ruošimo įpročių, pagalvokite ar jums verta atkreipti dėmesį į šią funkciją.

No Frost

Kiekvienas šiuolaikinis šaldytuvas, šaldiklis ar  šaldymo dėže giriasi No Frost savybe. No Frost arba Frost Free reiškia, jog šaldytuve veikia speciali ventiliacijos sistema, valanti orą nuo drėgmės ir dėl to šaldytuve bei šaldiklyje nesusidaro šerkšnas. Senesnės kartos šaldytuvus, kurie neturi šios funkcijos, nuolat reikia atlaidinti, kitaip šaldytuvas nebeatliks savo funkcijos, naudos daugiau energijos užšaldymui arba net visai nešaldys. Taigi, No Frost neleidžia taip greitai susidaryti šerkšnui šaldytuve ir palengvina jo priežiūrą.

Nulinė zona

Išties besidominčius ir žinančius kaip reikia laikyti produktus, kad šie išliktų kaip įmanoma ilgiau švieži, maloniai stebina pastaruoju metu gaminamuose šaldytuvuose atsiradęs nulinės zonos skyrius. Kaip ir pasako pavadinimas, šioje zonoje palaikoma 0 laipsnių temperatūra. Šiame skyriuje laikomas šviežias maistas, atvėsinti produktai. Kai kurie šaldytuvai pažengę dar toliau –  nulinėje zonoje galima patiems reguliuoti temperatūrą, tad galima nusistatyti, kad ir sakykim +3 laipsnių temperatūrą.

Reguliuojamas lentynėlių aukštis

Ar kada teko nusipirkti kažkokią didelę produkto pakuotę ir paskui sukti galvą kaip tą pakuotę sukišti į šaldytuvą? Taip atsitinka itin dažnai ir tik susidūrę su tokiomis situacijomis vėliau pirkdami šaldytuvą atkreipia dėmesį į lentynėles. Šiuolaikinių šaldytuvų gamintojai  atsižvelgę į tokias situacijas, bent vieną ar dvi šaldytuvų lentynėles padalino pusiau. Tad jei reikia kažką aukšto įdėti į šaldytuvą, nereikia išimti visos lentynos, užtenka išimti tik jos priekinę dalį. Patogiau ir geriau išnaudojama šaldytuvo erdvė.

Keliamas triukšmas

Triukšmingas šaldytuvas tylią naktį gali prikelti iš miegų ir giliausiai įmigusį. Ypač jei miegama tame pačiame kambaryje. Kadangi paskutiniu metu išpopuliarėjo virtuvės sujungtos su svetainėmis, o svetainė dažnai yra ir svečių kambarys, tai triukšmo naktį tema yra išties aktuali. Nors kalbant su konsultantais galima girdėti minint triukšmingus ir netriukšmingus šaldytuvus, tačiau realiai skirtumas yra vos apie 10 decibelų. Dažniausiai šaldytuvų triukšmingumas svyruoja tarp 35 ir 45 decibelų. Kas virš 45 jau tikrai triukšminga ir tinka jei šaldytuvas statomas negyvenamose patalpose. Palyginimui pateikiamas leidžiamas triukšmo lygis gyvenamųjų kambarių miegamuosiuose kambariuose: dienos metu (6–18 val.) iki 45 dB, vakare (18–22 val.) iki 40 dB, naktį (22–6 val.) iki 35 dB.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *