Šiuolaikiniai mobilieji telefonai vyresniems žmonėms: iššūkis ar išsigelbėjimas

Marius avataras

Posted on :

Mobile PhonePirmieji mobilieji telefonai pasirodė dar aštuntajame dešimtmetyje, kai Motorola pristatė savo pirmąjį modelį Motorola DynaTAC 8000X. Nuo to laiko technologijos tobulėjo žaibišku greičiu ir dabartiniai telefonai jau visai neprimena savo pirmtako. Jų valdymo sistema vis tobulėjo, tuo pačiu tapo ir daug sudėtingesnė, ypač, vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems naujosios technologijos gali pasirodyti sunkiai įkandamas riešutėlis.

Žinoma, jog pagrindinė mobiliojo telefono funkcija – susisiekti skambučiu ar trumpąja žinute, tačiau šiuolaikiniai telefonai turi ir galybę kitų funkcijų, lengvinančių kasdienę buitį. O išmokus jomis naudotis, gali tapti ir nepamainomu pagalbininku. Internetas telefone dabar jau įprastas reiškinys, tačiau jis ne visuomet naudojamas pagal paskirtį. Jaunimas dažnai lankosi socialiniuose tinkluose ar klausosi muzikos. Tačiau dabar telefonų ekranai yra kur kas didesni, todėl jie patogūs ir vyresniems žmonėms. Žinoma, galbūt jie nesinaudoja visomis galimomis funkcijomis, tačiau nesunkiai gali atlikti įvairius paprastus darbus. Pavyzdžiui, susimokėti mokesčius.

Turint internetinę bankininkystę, tai labai paprasta. Nebūtina keliauti į banką ar sėsti prie kompiuterio. Mokesčiai mobiliuoju telefonu gali būti sumokami iš bet kurios vietos, kurioje yra veikiantis interneto ryšys. Elektroninio pašto tikrinimas mobiliajame telefone jau nieko nebestebina, tačiau spaudos skaitymas, palyginus, dar yra naujovė. Dabar daugybė populiarių spaudos dienraščių turi ir mobiliesiems telefonams pritaikytas skaitykles, kuriomis naudotis paprasta ir patogu. Tokiu būdu mobilieji telefonai tampa vis populiaresni ne tik jaunimo, tačiau ir vyresnių žmonių tarpe.

Be to, galima parsisiųsti daugybę programų, kurios ne tik palengvins buitį, tačiau gali pasirodyti ir smagios bei lengvai naudojamos bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie taip įpranta prie vienų ar kitų programėlių, jog vėliau net neįsivaizduoja, kad galėtų būti kitaip. Nevairuojantiems žmonėms gali būti labai naudinga viešojo transporto programėlė, kuri tiksliai parodo visų viešojo transporto priemonių maršrutus bei atvykimo laiką. Pakanka įvesti sustojimo pavadinimą ir programa savarankiškai parinks artimiausią ir optimaliausią maršrutą. Vairuojančiųjų išsigelbėjimas – mobiliajame telefone esanti navigacija, tiksliai nurodanti vykimo kryptį bei atstumus ir tikslų maršrutą iki reikiamos vietos.

Taip pat vyresni žmonės noriai naudojasi apsipirkimą lengvinančiomis programėlėmis, pavyzdžiui, virtualiu prekių sąrašu ar vykstančiomis akcijomis. Nors mobilieji telefonai ir stipriai patobulėjo bei gali pasirodyti sunkiai valdomi, tačiau, įdėjus šiek tiek pastangų, jais noriai naudojasi ir vyresnio amžiaus žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *