Spauda ir sublimacija ant tekstilės: kurį metodą pasirinkti?

Marius avataras

Vienetiniai spaudos gaminiai, nors ir nėra rinkos naujovė, vis dar sparčiai populiarėja. Pavyzdžiui, marškinėliai ar džemperiai su šmaikščiu ar užrašu – viena dažniausiai užsakomų ir ypač pamėgtų dovanų. Spauda ant drabužių labai dažnai pasitelkiama reklaminiais tikslais. Darbužiais, puoštais įmonių logotipais, vilki jų darbuotojai ne tik darbo vietose, bet ir Lietuvos bei tarptautinėse parodose, sporto renginiuose, įmonių išvykose, šventėse ir t. t. Labai dažnai įmonės klientams dovanoja įvairią atributiką, puoštą logotipais. Spauda plačiai puošiami ir stambūs tekstilės gaminiai, kaip, pavyzdžiui, prekybinės palapinės.

Taigi, kokios spaudos technologijos pasitelkiamos perkeliant logotipus ir piešinius ant tekstilės? Kada kuri jų tinka ir kokie kiekvienos privalumai bei trūkumai?

  1. Sublimacinė spauda (sublimacija ant tekstilės)

Pastaruoju metu vis plačiau diskutuojama apie sublimacinę spaudą – vieną šiuolaikiškiausių ir dažniausiai pasirenkamų spaudos ant tekstilės metodų.

Spausdinti šiuo būdu palankiausia ant sintetinio poliesterio pluošto, taip pat sintetinės ar pusiau sintetinės tekstilės, tačiau unikalios spaudos technologijos pasirinktus piešinius ar užrašus leidžia atspausdinti net ir ant keramikos bei metalo.

Dažniausiai sublimacija ant tekstilės pasirenkama dekoruojant drabužius – kepurėles su snapeliais, džemperius, taip pat stambesnius tekstilinių gaminius, kaip, pavyzdžiui, palapines.

Didžiausi sublimacijos privalumai:

  • ypač ryškus, neblunkantis, neskilinėjantis ir ilgai išliekantis spaudinys;
  • didelis spalvų pasirinkimas;
  • naudojami nekenksmingi vandeniniai dažai;
  • labai tinkamas metodas, kai užsakomas vos vienas ar keli spaudiniai.
  • Šilkografija

Šilkografija – dar viena iš gana populiarių spaudos technologijų, kai vaizdui ant drabužio perkelti naudojamas trafaretas. Šilkografinės spaudos metodas tinka spausdinant praktiškai ant bet kokio tipo tekstilės bei kai užsakomi dideli kiekiai gaminių.

Spausdinti galima dviem skirtingais būdais. Pirmoji metodika – tiesioginė šilkografija, kai vaizdas iš karto perkeliamas ant audinio. Palyginimui, transferinė šilkografija išskirtinė tuo, kad iš pradžių piešinys perkeliamas ant popieriaus ir tik po to – ant tekstilės. Pastaroji technologija dar draugiškesnė spausdinant ypač didelius kiekius gaminių (nuo 10 tūkst.).

  • Tiesioginė spauda ant tekstilės gaminių

Tiesioginė spauda – vienas iš universaliausių spausdinimo metodų, tinkamas įvairių rūšių tekstilei: tiek vienetiniams gaminiams, tiek ir dideliems kiekiams spaudinių. Tiesa, kai kurie gamintojai spausdina tik ant medvilnės. Dažniausiai spausdinama ant baltos spalvos ir tamsių marškinėlių.

Pasitelkus šį metodą spaudiniai skaitmeniniu būdu perkeliami tiesiai ant tekstilės, tad sudaromas įspūdis, jog nudažytas pats pluoštas. Tiesioginė spauda Lietuvoje dar populiarėja.

  • Termo spauda

Termo spaudos metodika puikiai tinka spausdinant paprastus logotipus, simbolius, grafinius elementus ir kt. Piešinys, kurį norima atspausdinti, visų pirma ploteriu išpjaunamas iš plėvelės, o po to, naudojant termopresą, perkeliamas ant tekstilės.

Termo spaudos privalumai: ryškūs, ilgai išliekantys piešiniai, galima spausdinti vos nuo 1 vnt.

Termo spaudos trūkumai: sudėtinga perteikti spalvinius perėjimus, dažnai neįmanoma perkelti smulkių detalių.

  • Termotransferinė spauda

Termotransferinė spauda – gana pretenzinga spaudos technologija, kai naudojamos skirtingos medžiagos. Trafaretiniu būdu spaudinys pirmiausia atspausdinamas ant popieriaus, o po to, panaudojus termopresą, perkeliamas ant gaminio. Šis spaudos būdas tinkamas spausdinant ant natūralių pluoštų, tokių kaip medvilnė arba drobė. Dar vienas išskirtinumas – jog audinys gali būti tiek matinis, tiek ir blizgus.

Metodika labai gerai pasiteisina spausdinant ant smulkių gaminių, ant kurių tiesiog nėra vietos trafaretui išskleisti (kepurėlės, skėčiai, rankinės ir kt.).

Vis tik jeigu sudėtinga apsispręsti, kuri spaudos technologija (pavyzdžiui, sublimacija ant tekstilės, termo spauda, siuvinėjimas ant rūbų) geriausiai tiktų jūsų atveju, tiesiog kreipkitės į profesionalus: jie visuomet pakonsultuos, patars ir pasirūpins aukščiausios kokybės spauda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *