Spondilolistezė – ar padės tik operacija?

Marius avataras

Posted on :

Labai dažnai tenka girdėti pasisakymus, kad skauda nugarą, stuburą ir panašius. Tačiau dažnai bet koks skausmas yra nurašomas nuovargiui, sunkiam darbui ar susiejamas su tam tikromis traumomis. Žinoma, nugaros skausmai dažniausiai susiję su visais šiais veiksniais, taip pat ir netaisyklinga laikysena, nepatogia darbo poza ir kitais.

Spondilolistezė – tai tik viena iš galimų nugaros skausmų priežasčių. Būtent ši liga – tai išskirtinai nugaros slankstelių liga, kuomet stuburo slankstelis pasislenka iš savo vietos. Labai dažnai kartu pasislenka ir tarpslankstelinis diskas, neretai užspaudžiamos nervų šaknelės, kas sukelia nepakenčiamus nugaros skausmus ir riboja judėjimą.

Tačiau kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, turintys įgimtą spondilolistezę, ši liga ilgą laiką gali neturėti jokių simptomų. Šiuo atveju simptomai jaučiami labai silpni ir tai yra tiesiog susiejama su kitomis skausmo priežastimis. Paprastai įgimta liga pasižymi itin lėtai progresuojančiu procesu, o stuburo nervai tiesiog prisitaiko prie ligos progreso proceso.

Spondilolistezė gali būti diagnozuojama keliais būdais: fizinio bei funkcinio stuburo patikrinimo metu, atliekant rentgeną arba magnetinę tomografiją. Ji skirstoma į tam tikrus ligos pažengimo laipsnius, pagal kuriuos yra nusprendžiama, koks gydymas yra reikalingas. Tačiau gera žinia ta, kad ne visais atvejais reikalinga operacija.

Ši liga iki tam tikro laipsnio gali būti gydoma fizioterapijos bei elektroterapijos būdu, kurių pagrindinis tikslas – stiprinti nugaros raumenis. Esant stipriems raumenims stuburas yra kur kas stabilesnis, o tai sumažina tikimybę slanksteliams pasislinkti. Pavyzdžiui, vaikams, turintiems šią ligą, visų pirma taikomi raumenų stiprinimo pratimai, rekomenduojama vengti apkrovos nugarai.

Tais atvejais, kai terapija nepadeda, o skausmas trikdo gyvenimo kokybę, liga sparčiai progresuoja, belieka tik chirurginis spondilolistezės gydymas. Jo metu slanksteliai stabilizuojami į teisingą padėtį, atpalaiduojami stuburo nervai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *