Home » namai

Žyma: namai

Plautuvės virtuvei

Plautuvės virtuvei pasirinkimas

Plautuvės virtuveiKoks daiktas visada yra virtuvėje, tačiau labai dažnai net nesusimąstome, kad jis yra? Taip, tai plautuvė, kuri atlieka labai svarbią funkciją, tačiau mes kartais net neįvertiname jos. Tiesa iki tol, kol ji sugenda ir paprasčiausiai nebeturime kur išplauti savo indų. Plautuvės virtuvei yra būtinos. Jų pasirinkimas labai platus, tad kiekvienas žmogus pagal savo poreikius gali atrasti tai, kas jam labiausiai tinka ir patenkina poreikius.

Kadangi plautuvių pasirinkimas yra labai platus, natūralu, kad norisi palyginti kuo daugiau variantų, jog surastas 100 procentų būtų toks, kokio Jums reikia. Siekdami bent kiek palengvinti paieškas rekomenduojame sekti mūsų surašytomis gairėmis, kurios esminės ieškant plautuvės. Kokia ji, kam jos reikia ir kokios Jūsų galimybės?

Medžiaga.

Ypač platus plautuvių pasirinkimas pirmiausia skatina palyginti kuo daugiau variantų ir iš jų visų pasirinkti tai, kas Jums tinka labiausiai. Plautuvės virtuvei gali būti gaminamos iš labai skirtingos medžiagos ir šiuo atveju kiekvienas žmogus pagal savo norus gali pasirinkti tai, kas jam atrodo labiausiai tinkama. Pradedant metalinėmis kriauklėmis, kurios anksčiau karaliavo žmonių virtuvėse ir baigiant keramikinėmis, kurios ypač dažnai pasirenkamos dabar. Kokia Jums geriausia – tokią ir pirkite, tik nepamirškite įvertinti kuo daugiau galimybių.

Dydis.

Priklausomai nuo to, kurioje vietoje kriauklė bus montuojama – reikia žiūrėti ir į dydį. Kuo virtuvė yra didesnė – tuo didesnę kriauklę galite turėti ir tuo ji Jums labiausiai tiks. Jeigu Jūsų virtuvės patalpa yra labai maža – tokiu atveju geriausia nesirinkti didelės kriauklės, kadangi atrodys neskoningai ir tuo pačiu paprasčiausiai nekils vietos kitiems daiktams.

Modelis.

Kriauklių forma gali skirtis lygiai taip pat kaip ir spalva. Šiuo atveju viskas remiasi ne tik į kiekvieno žmogaus poreikius, tačiau ir galimybes. Juk pati virtuvė gali nurodyti, kokia kriauklė Jums tinka.

Dizainas.

Skirtingos plautuvės skiriasi ir savo dizainu. Kriauklės derinamos prie visų kitų kambaryje esančių baldų, kurie padeda sukurti nuostabų interjerą. Galima atrasti tiek modernias, tiek klasikines kriaukles, kurios yra funkcionalios ir tuo pačiu atrodo labai gražiai.

Priedai.

Kai kurios plautuvės turi priedus, kurie jas padaro dar funkcionalesnėmis. Labai dažnai kartu su plautuvėmis parduodami ir specialūs dėklai, kuriuose galima laikyti indus bei džiovinti puodelius.

Čiaupas.

Skiriasi ir pačios kriauklės čiaupas. Nors jį galima pirkti atskirai, o ne kartu su kriaukle – paprasčiausiai pasiskaičiuokite kaip Jums bus pigiau ir yra labiau verta.

Kaina.

Nusistačius pinigų sumą pavyks kur kas griečiau atrasti tą plautuvę, kuri patenkintų Jūsų poreikius. Svarbiausia peržiūrėti kuo daugiau galimybių, kad jas palygintumėte.

Montavimo ypatumai.

Skirtingos kriauklės yra ir skirtingai montuojamos. Kadangi vyrai dažniausiai patys atlieka šiuos darbus namuose – įsigykite tokią, kurios montavimas yra labai greitas ir paprastas.

Nors kriterijų labai daug ir atrodo, kad reikės skirti daug laiko, kol pavyks atrasti Jums labiausiai tinkamą plautuvę, visgi, rekomenduojame jau geriau ieškoti kiek ilgiau, tačiau galiausiai džiaugtis tuo, ką pavyko atrasti. Jeigu norite kiek pagreitinti paieškas – rekomenduojame pasitarti su asmenimis, kurie parduoda šio tipo produkciją. Paprasčiausiai jie iš savo patirtis dažniausiai žino, ko žmonės ieško, tad įvertindami Jūsų poreikius gali pasiūlyti ir atitinkamą įrangą.

profesionalus namų projektavimas

Šiuolaikinis namų projektavimas: kaip gyventi stilingai ir funkcionaliai

profesionalus namų projektavimas Daugelis jau nuo vaikystės svajojame apie nuosavus namus, kuriuose galėtume jaustis saugūs, laimingi ir patenkinti. Labai dažnai planai realybe virsta tik sulaukus tam tikro amžiaus. Tuomet nesinori daryti klaidų ir namai kuriami kartu su profesionaliais projektuotojais, kurie pataria, padeda ir informuoja. Profesionalus namų projektavimas – reikalinga paslauga. Be jos dažnai klystama ir namus tenka perstatyti net kelis kartus iš naujo.

Kol vieni mano, kad suprojektuoti namus nėra sunku ir su internetu galima gauti visą reikalingą informaciją, tuo tarpu kiti tikina, kad specialisto paslaugos yra būtinos.

Kodėl būtina pasisamdyti profesionalų projektuotoją?

GREITIS. Patirtį turintis specialistas visada darbus atliks kur kas greičiau. Žinoma, reikėtų susikoncentruoti ties kokybe, o ne greičiau, tačiau projekto laukti pusę metų yra gana ilgu. Specialistas kur kas greičiau ir tuo pačiu kokybiškiau atliks paslaugas. Jeigu nenorite veltui gaišti laiko ir skubate turėti savo svajonių namus – profesionalus namų projektavimas geriausias pasirinkimas.

KOKYBĖ. Aišku, specialistų samdymas Jums užtikrins ir kokybę. O kad to nori visi – natūralu. Aišku, visada galima internete pasiskaityti šiek tiek informacijos ir stengtis ja sekti bei kokybiškai suprojektuoti namus. Visgi, specialistas visada žino geriau ir daugiau. Pasisamdžius profesionalą iš pirmo karto pavyks gauti aukštą kokybę.

NEBUS KLAIDŲ. Žinoma, visi esame žmonės ir niekas negali garantuoti, kad namų projektavime nepasitaikys klaidų. Tačiau jeigu kreipsitės į specialistus – net kelis kartus didesnė tikimybė, jog nepasitaikys klaidų, kurios galėtų būti kenksmingos Jūsų namų kūrimui. Juk tik geras projektas užtikrina ir sėkmingą namų statybos eigą.

TAUPYMAS? Įdomu tai, kad samdantis profesionalus galite ir sutaupyti. Kadangi jie dirba šioje srityje – didelė tikimybė, kad pažįsta kitų sričių su statybomis susijusius asmenis, kurie suteiks paslaugas pigiau. Taigi, investuodami į profesionalus tuo pačiu dar ir sutaupysite.

NORŲ ĮGYVENDINIMAS. Vienas iš pagrindinių pliusų tai, kad profesionalas įgyvendins visus Jūsų norus. Tai, ko jūs net negalėtumėte įsivaizduoti. Taigi drąsiai svajokite, kadangi viskas yra įmanoma.

Kokie namai šiais laikais yra patys populiariausi?

Lietuvoje vis labiau plinta karkasiniai vieno aukšto namai, kurie dėl savo nedidelių matmenų nedaug kainuoja ir tuo pačių jų išlaikymas nėra ypač brangus. Nors karkasiniai namai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gana elementarūs, tačiau net ir jie reikalauja profesionalo akies.

Daugelis žmonių nori nuosavų namų, tačiau siekia, kad jų išlaikymas ne tik bus kuo pigesnis, tačiau tuo pačiu ir paprastesnis. Pavyzdžiui, bandoma surasti kuo patogesnę apšildymo sistemą. Jeigu norite, kad ateityje su ja nekiltų jokių problemų – namų projektuotojas turi nupiešti tokį projektą, kuriame iškart būtų surasta vieta šildymo sistemai. Lygiai tas pats galvojant apie ventiliavimo sistemas, kurios taip pat labai svarbios ir reikalingos.

**

Jeigu norite, kad namai būtų tokie apie kokius svajojote visą gyvenimą – tokiu atveju reikia kreiptis į profesionalą. Jis įgyvendins visus Jūsų norus ir pačias slapčiausias užmačias. Juolab, ieškodami specialisto įvertinkite kuo daugiau veiksnių, kad būtumėte tikras, kad surastas asmuo 100 procentų atsiduoda savo darbui ir siekia sukurti Jūsų svajonių namus.

Nes geriausias laikas gyventi yra dabar!

Roben čerpės

Pietietiškam namų fasadui – keraminės čerpės

Roben čerpėsViduržemio regione – Ispanijos krantuose – keraminių čerpių stogas laikomas gražiausiu namų elementu. Balto, spindinčio fasado namas su raudona ar ruda čerpių „kepure“ visuomet žadi egzotika ir jaukumu. Šio tipo namai būdingi ne tik Europoje, bet ir Meksikos, Kalifornijos ar Floridos regionuose.

Keraminės čerpės yra puikus pasirinkimas stogo dangai, nes galima rinktis iš šimtų atspalvių – nuo raudonos iki tamsiai žalios ar net juodos (kuri šiuo metu yra bene populiariausia čerpių spalva). Dar vienas pasirinkimas keliaspalvės čerpės, kuriose derinami du ar trys subtiliai pereinantys atspalviai – visą stogą nuklojus šiomis čerpėmis, namas atrodo impresyviau ir žaismingiau.

Kita čerpių išvaizdą liečianti savybė – galima rinktis tiek lygias ir spindinčias it veidrodis čerpes, tiek grublėtas čerpes su tekstūra. Šios paviršinės savybės atsiskleidžia saulei apšviečiant namo stogą – grublėtos čerpės labiau sugeria šviesą, o blizgios čerpės – atspindi.

Vienas svarbiausių čerpių privalumų – tai ekologiškumas. Čerpės gaminamos iš natūralaus molio ir jos pasižymi tokiomis savybėmis kaip geras oro pralaidumas, ilgaamžiškumas. Vasarą čerpių stogas išlaiko namie vėsumą, o žiemą – palaiko šilumą.

Keraminės čerpės yra pranašesnės už kitas stogo dangas tuo, kad gali tarnauti net šimtmečius. Jos taip pat yra atsparios ugniai, be to, teigiama, kad jos sugeria kenksmingas medžiagas, radiaciją, o vėliau šias medžiagas nuplauna lietus.

Vienas garsiausių Europos čerpių gamintojų – vokiečių kompanija Roben. Roben čerpės garsėja didele spalvų ir formų įvairove, todėl jas galima pritaikyti bet kokio tipo namo eksterjerui. Roben čerpės gaminamos tik iš natūralių medžiagų – be jokių rišiklių ar cemento. Šios čerpės atsparios, tarnauja ilgus dešimtmečius ir suteikia namams jaukų viduržemio jūros architektūros akcentą.

Tad jeigu turite namelį prie ežero, jūros, o galbūt tiesiog esate pietietiško meno ir architektūros mylėtojas ir gerbėjas, siūlome rinktis keraminių čerpių stogo dangą – ji ne tik suteiks įspūdingo grožio ir jaukumo jūsų namams, bet ir valys orą, kuriuo kvėpuojate ir tarnaus ilgus metus.

Skandinaviški baldai

Kaip susikurti skandinavišką namų interjerą?

Skandinaviški baldaiSkandinavišku kvapu dvelkiantys namai – daugelio lietuvių svajonė. Nors esame rytų Europos gyventojai, visgi, daugelis tautiečių tvirtina, kad jie yra skandinaviškų valstybių dalis. Nieko keisto, kad tokiu atveju įsikurti namus geriausiai atspindinčius anų valstybių dvelksmą taip pat nori daugelis. Kaip geriausia yra tai padaryti? Įsigyti reikiamus daiktus. Skandinaviški baldai Lietuvoje yra labai populiarūs ir perkami. Ne tik dėl grožio, tačiau tuo pačiu ir kokybės, kuri yra akivaizdi. Tiesa, vien baldų įsigijimas neužtikrins, kad jūsų namai tikrai alsuos tam tikra dvasia. Patyrinėjus skandinavų namus galima išskirti tam tikrus kriterijus, kurie apibrėžia būtent šio tipo namų sukūrimą.

  1. Šviesios spalvos. Kadangi šiaurinėse šalyse saulės yra gana mažai, nieko keisto, kad vietiniai namų interjere naudoja labai daug šviesių, pastelinių spalvų. Būtent jomis dažyti sienas rekomenduojame ir lietuviams, kurie taip pat nori gyventi jaukioje aplinkoje.
  2. Mediniai baldai. Skandinaviški baldai dažniausiai būna mediniai, kadangi žmonės siekia būtų kuo arčiau gamtos. Nieko keisto, kad lietuviai taip pat linkę savo namuose naudoti kuo daugiau medžio. Jis ne tik gražus ir tvirtas, tačiau taip pat ir pulsuoja gyvybe.
  3. Taip pat reikia nepamiršti mielų smulkmenų, kurios taip pat prisideda prie interjero kūrimo formavimo. Nuotraukos, gėlės ir panašiai padės sukurti išskirtinį dizainą kuris bus labai mielas. Išties, lietuviai yra lygiai tokie patys daiktų kaupikai, kaip ir skandinavai. Atrodo, kad visos smulkmenos namuose yra labai svarbios ir reikalingos.
  4. Skandinavai taip pat žiūri, kad visi daiktai ir baldai esantys namuose būtų funkcionalūs ir panaudojami. Tai reiškia, kad jiems nereikia jokių daiktų, kurie neatlieka jokios realios funkcijos. Būtent todėl skandinaviški baldai labai dažnai išsilanksto ir kaip deformuojasi pakeisdami savo funkcijas.
  5. Skandinaviški baldai dažniausiai būna su įvairiais papuošimais ir pagražinimais. Būtent todėl šio tipo baldus ir labai mėgsta lietuviai.

Svarbiausia, kad namai būtų jaukūs. Būtent to ir siekia šiaurinių valstybių gyventojai. Jeigu juose norėsis būti kaip pilyje, tokiu atveju susikūrėte patį geriausią interjerą.

LED šviestuvai

LED šviestuvai

LED šviestuvaiLED apšvietimas yra vienas praktiškiausių ir sparčiai populiarėjančių būdų apšviesti patalpas. LED – tai šviesos diodas, kuris elektros srovę tiesiogiai paverčia šviesa. Tai nedideli šviesos šaltiniai, kurie praktiškai pritaikomi daugumoje prietaisų, bet šiuo metu jie dažniausiai naudojami patalpoms apšviesti ir yra šviestuvų sudedamoji dalis. Pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės renkasi LED šviestuvus, yra ta, kad tokiu būdu sunaudojama žymiai mažiau elektros nei naudojant kaitrinius šviestuvus. Taip yra todėl, kad šviesos diodai sunaudoja perpus mažiau elektros nei kitų tipų lempos. Mažesnis elektros sunaudojimas lemia ir mažesnes išlaidas. Todėl tokie šviestuvai yra ekonomiškas ir praktiškas būdas mažinti išlaidas. LED šviestuvai turi ir daugiau privalumų: jie yra efektyvesni, patvaresni, kompaktiškesni, ilgiau tarnauja nei kito tipo šviestuvai. Be to, tokios lempos labai retai perdega. Dėl visų šių minėtų privalumų LED šviestuvai turėtų ateityje pakeisti kitų rūšių šviestuvus.

LED lempos būna pačių įvairiausių dydžių, formų ir dizaino. Todėl LED šviestuvai lengvai derinami prie bet kokio namų interjero. Toks apšvietimas tiks apšviesti ir miegamajam, ir vonios kambariui, ir apšviesti namą iš lauko pusės. Todėl LED lempos yra universalios ir pritaikomos praktiškai visur. LED apšvietimą galima pritaikyti ir atskiriems objektams apšviesti. Pavyzdžiui, galima apšviesti knygų lentynas, spintas, palėpės laiptus ar kitus namų kampelius. Taip pritaikydami apšvietimą galite akcentuoti jums svarbias interjero detales.

interjero dizaino studija

Interjero dizaino studija

Kam skirta interjero dizaino studija

Svajojate apie gražų, harmoninga interjerą? Norite skoningai įrengtų namų, tačiau patys pristingate idėjų ar nesijaučiate turintys pakankamai kompetencijų sukurti darnų interjerą namuose? Tuomet vertėtų kreiptis į interjero dizaino studiją ir ten profesionalus interjero specialistai padės Jums sukurti tobulus namus.

Interjero dizaino studijos paskirtis – suburti kompetentingus dizaino specialistus, kurie galėtų dizaino kūrimo paslaugas teikti kompleksiškai ir įgyvendinti absoliučiai visus klientų norus.

interjero dizaino studija

Interjero dizaino studijų paslaugos

Interjero dizaino studijos turi savo atskirus teikiamų paslaugų sąrašus, tačiau kai kurios paslaugos, vadinamos pagrindinėmis, yra teikiamos beveik visose didesnėse interjero studijose. Pagrindinės yra interjero projektavimo paslaugos, apimančios elektros, apšvietimo išdėstymo planus, lubų, grindų ir pertvarų planavimą, taip pat santechnikos išvedžiojimo planus ir baldų išdėstymo planus.

Interjero dizaino studijoje taip pat teikiamos interjero dizainerio paslaugos, pavyzdžiui: baldų, spalvų, šviestuvų parinkimas, santechnikos prekių parinkimas, interjero apdailos prekių parinkimas. Jei namuose montuojamas židinys, tai interjero dizaineris parinks židinio kapsulę, apdailos medžiagas, taip pat prižiūrės židinio montavimo darbus. Jei namuose bus įrengiami laiptai, interjero dizaineris kontroliuos jų gamybą ir montavimą. Jei savo interjerui norite vienetinių, rankų darbo gaminių, pavyzdžiui, šviestuvų, baldų, tai interjero dizaineris visu tuo pasirūpins.

Interjero dizaino studijos: paslaugų kaina

Kiekviena interjero dizaino studija turi savo kainodaros politiką, priklausančią nuo kelių veiksnių. Dažniausiai šie veiksniai yra studijos prestižas, specialistų kompetencijos ir darbo patirtis, specialistų žinomumas.

Interjero studijų paslaugų kainos šiek tiek priklauso ir nuo vietovės, kur įsikūrusi interjero studija. Pavyzdžiui, interjero dizaino studija Vilniuje taikys brangesnius įkainius nei interjero dizaino studija ne didmiestyje. Paslaugų įkainiai gali būti nevienodi ir tame pačiame mieste. Pavyzdžiui, jei studija įsikūrusi miesto centre, ji galimai nustačiusi aukštesnes paslaugų kainas nei studija, veikianti miesto pakraštyje. Tokius skirtumus sąlygoja vietos prestižiškumas ir eksploatacinės išlaidos (miesto centre didesni patalpų nuomos mokesčiai ir pan.). Interjero dizaino studija Kaune, kaip viename didžiųjų Lietuvos miestų, taip pat taikys paslaugoms aukštesnes kainas.

Kur rasti interjero dizaino studiją?

Jei nežinote, kur norimame mieste yra įsikūrusi interjero studija, pasinaudokite internetu – juk tai didžiulė informacijos kaupykla. Paieškos sistemoje įveskite frazes su miesto pavadinimu, pavyzdžiui, „interjero dizaino studija Vilnius“, „interjero dizaino studija Klaipėda“ ir pan. Paieškos sistema pateiks sąrašą ieškomame mieste veikiančių interjero dizaino studijų.

Pasirinkę patikusią studiją, neskubėkite, paieškokite apie ją daugiau informacijos. Vienas geriausių šaltinių, parodančių, kaip dirba studija yra atiliepimai. Atsiliepimai apie interjero dizaino studijas bus arba tam tikruose skundų portaluose, ar specializuotuose tinklapiuose. Gera interjero dizaino studija  bus ta, apie kurią nebus prastų atsiliepimų, kurios darbai publikuojami viešai, kuri turi patirties šiame sektoriuje ir pan.

Interjero dizaino studijos – profesionali pagalba, kuriant Jūsų stilingus namus.

Keramikiniai kaminai ekologiškuose namuose

keramikiniai kaminai1Iš Skandinavijos ateina naujos namų mados –  nedidelės, tačiau pilnai išnaudotos namų erdvės, efektyvios šildymo sistemos, užtikrinančios šilumą ir puikias ventiliacines savybes net atšiauriausių žiemų sąlygomis. Taip daugiau kaip 50 kvadratinių metrų ploto namas (dviejų aukštų) tampa nebe vasarnamiu, skirtu tik susikrauti mantą kol poilsiaujate lauke, o nuolatiniam gyvenimui skirtu namu. Karkasinė statybos technologija tokius namus leidžia pastatyti per savaitę, o rastiniai namai kartais surenkami ir per kelias dienas. Taip pasikeitė šiuolaikinių namų statyba.

Vienas iš svarbiausių namo elementų  yra kaminas. Kad ir koks bebūtų namas, mažas ar didesnis, iš medžio jis ar iš mūro, jame paprastai visada būna įrengtas šildymo katilas, krosnelė ar židinys. Šildymo įrangą į savo kuriamus namus, skandinavai dažnai parenka vokišką, nes vokiški katilai bei kita vokiška šildymo įranga ir Skandinavijoje yra ypač vertinama ir asocijuojama su aukščiausia kokybe bei inovacijomis.

Pastačius katilą, židinį ar krosnelę, būtina pastatyti ir tinkamą kaminą. O jei teisingiau, tai pirmiau yra pastatomas kaminas, o po to į jį pajungiamas šildymo įrenginys. Tinkami žinoma ir plieniniai kaminai, dūmtakį išvedant pro lauko sieną ir patį kaminą įrengiant prie išorinės namo sienos dalies, taip taupant namų erdvę, tačiau plieninis kaminas nėra toks ilgaamžiškas kaip keramikinis kaminas, be to plieninis sumontuotas ant lauko sienos, dažnai „sudarko“ visą gražaus namo fasado vaizdą. Tą pripažįsta didžioji dauguma architektų ir statybos ekspertų. Reiškia, lieka bene vienintelis visom prasmėm priimtiniausias, ilgaamžiškiausias ir ekologiškas variantas – keramikiniai kaminai. Jei jau namas statomas skandinaviška mada, kaminas dažniausiai būna vokiškas ir beje ne tik Skandinavijoje.

NIKO vokiški kaminai yra kaip tik tas, rodos geriausias pasirinkimas ekologiškiems namams. Jie nebrangūs, itin kokybiški, o svarbiausia, prie jų lengvai galima pajungti bet kokio tipo katilą ar kitą šildymo įrenginį ir nesvarbu, ar jis kūrenamas dujomis, skystu, ar kietu kuru. Kamino įrengimas bet kuriems patyrusiems montuotojams yra greitas ir paprastas, lengva vadovautis gamintojo instrukcija. Taip bus užtikrinama aukščiausia kamino kokybė ir saugumo lygis. Kamino ilgaamžiškumą vienareikšmiškai nusako gamintojo suteikiama 30 metų garantija.

Vokiški keramikiniai kaminai neužima daug vietos, todėl esant net nedideliems namams jie nesunaudos daug erdvės. Tinkamai pasirinkę apdailos sprendimus net nepastebėsite, kad jūsų kambario viduryje stovi kaminas. Tinkamai suprojektuoti ir parinkti vietą kaminams namo erdvėje padės patyrę architektai.

Kodėl būtent NIKO kaminai, o ne kiti? NIKO kaminų sistemų kainos ir kokybės santykis yra regis geriausias Lietuvos rinkoje. Tai aukščiausios kokybės vokiškas produktas, be jokios abejonės turintis visus reikalingus ES sertifikatus ir žymėjimus. Jam gamintojas suteikia 30 metų garantiją, todėl tai itin ilgaamžis ir kokybiškas kaminas. Ilgaamžiškumas ir kokybė reiškia, kad toks kaminas – puiki investicija į saugumą ir į namų šilumą ilgam. NIKO UNI universalios keramikinių kaminų sistemos ypač atsparios dideliems temperatūrų perkryčiams ir itin aukštoms darbinėms temperatūroms, be to yra atsparios ir suodžių gaisrui kamine. Tai saugus vokiškas produktas, kurį rekomenduoja kone visi statybos profesionalai ir ekspertai ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.

intymios prekės

Intymios prekės namuose

intymios prekėsIntymios prekės vis dažniau skverbiasi į seksualiai aktyvių porų gyvenimus. Nors ne visi tai laiko teigiamu reiškiniu, tačiau intymios prekės suteikia daug daugiau nei žalos, kurią įžvelgia skeptikai.

Vibratoriai, teminiai sekso kostiumai, antrankiai ir visi kiti sekso žaislai leidžia įsijausti, pasijusti lyg erotiniame filme ar seksualinėje fantazijoje. Nevertėtų slėpti, jog geras seksas vėliau atsispindi geroje nuotaikoje, visapusiškame pasitenkinime, o tai skatina produktyvumą, laimingesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.

Kaip jau supratote, intymios prekės gali būti žingsnis kokybiškesnio gyvenimo link. Nors ir gali atrodyti keista, kad vibratoriai pagerina žmogaus psichologinę būklę, tačiau su šiais teiginiais sutinka net tos srities specialistai, mokslininkai, psichologai, o tai verčia patikėti ir pritarti. Tiesa, dar geriau, išmėginti ir patiems įsitikinti, kad intymios prekės yra naudingos ir leidžia pasikeisti į gerąją pusę.

Be kita ko, intymios prekės padeda atgaivinti ir žlungančius lytinius santykius, vis rečiau ir rečiau jaučiamą tikrą malonumą iš sekso, o kai kurioms poroms vibratoriai ar kitos intymios prekės padeda išvengti išsiskyrimų, naujų partnerių paieškų ir kitų nemalonių nutrūkusio sekso padarinių.

Savaime suprantama, kad kai kurie sekso žaisliukai yra labiau skirti savęs patenkinimui nesant greta partneriui, tačiau net ir būnant kartu tokių intymių dalykėlių įtraukimas gali būti labai malonus, suteikti kitokį, tačiau nemažiau malonų pojūtį, kurį, galbūt, net norėsis pakartoti dar ir dar.

Jums ir Jūsų antrajai pusei tinkamos intymios prekės įsigijimas gali būti keblus procesas, ypač tai atliekant pirmąjį kartą. Siekdami to išvengti iš anksto pasidomėkit ir pasitarkite su savo partneriu ar partnere, kokios intymios prekės Jus domina, ko tikėtis iš jų ir kaip žadate jas naudoti. Taip pat pasidomėkite, ar Jūsų pirkiniams nereikalingi papildomi lubrikantai, kurie palengvina naudojimąsi naujai įsigytomis prekėmis. Be to, venkite patyrusiems skirtų intymių prekių, pradėkite nuo paprastesnių ir palaipsniui pereikite prie reikalaujančių specialių žinių ar patirties, priešingu atveju galite susidaryti nepagrįstai neigiamą įspūdį apie intymias prekes ir sekso paįvairinimą.

Dažnai kyla klausimas, kurio partnerio iniciatyva turėtų būti naudojami įvairūs sekso žaislai? Ar vyras turi inicijuoti, ar moteris subtiliai turėtų duoti suprasti vyrui, kad ji mielai išbandytų kažką naujo. Tai labai asmeniškas ir intymus dalykas, apie kurį turi nuspręsti kiekviena pora. Patartina sekso priemones naudoti tik tada, kai partneris yra gerai pažįstamas – su juo bendraujama pakankamai ilgai, kad galėtumėte pasakyti, ar nebus tai pernelyg nemalonus siurprizas.

Intymios prekės priežiūra yra kitas reikalas. Po akto sekso žaislai turi būti kruopščiai nuvalomi ir laikomi jiems skirtose uždarose vietose, kur jie nebūtų pasiekiami vaikams. Tuo taip pat turi rūpintis sutuoktiniai arba partneriai, tad reikia iš karto aiškiai nustatyti, kas tai padarys.

Intymios prekės – ne tik malonumas, bet ir tam tikra atsakomybė, nes saugoti savo asmeninį gyvenimą – kiekvienos šeimos pareiga.

Televizoriai – nebereikalinga namų interjero dalis?

Atrodo, dar visai nesenai buvo laikas, kuomet nei viena šeima neįsivaizdavo savo kasdienio gyvenimo be televizoriaus. Televizorius tam tikru laiku buvo kaip dar vienas šeimos narys. Ir labai svarbus. Dar ir dabar yra žmonių, kurie, grįžę į namus, pirmiausia įjungia televizorių, tik tada gamina vakarienę, kaičiasi arbatą. Internetui vis labiau perimant žinių perteikėjo vaidmenį, televizoriai namuose vis dažniau tampa tik vietą užimančiu, nebenaudojamu baldu.

Tyrimai rodo, kad 2012m. gegužės mėnesį televizijos žiūrimumas sumažėjo beveik 40proc. Žinoma, tai galima aiškinti atšilusiais orais ir atostogų laiku, bet visgi tai nebe pirmas ryškus ženklas, rodantis, kad žmonės neberanda televizijoje ieškomos informacijos, arba televizija nebepateisina žiūrovų lūkesčių.

Kalbant tema, kodėl žmonės atsisako televizoriaus žiūrėjimo, pirmiausia kyla mintis, kad Lietuvoje transliuojamos laidos tampa vis mažiau informacinės ir vis daugiau pramoginės. Per visus kanalus nuolat rodomi skandalai, seimo narių nusižengimai, atlikėjų ir kitų šou verslo žmonių asmeninio gyvenimo smulkmenos. Visa tai plačiai aptarinėjama ir tokiu būdu bandoma pritraukti žiūrovus. Netgi pokalbių laidos įvairiomis, atrodo, svarbiomis ir rimtomis temomis, tampa vis labiau komerciškos ir dirbtinos.

Kita problema, kodėl televizoriai tampa nebepageidaujami mūsų gyvenime – televizijos kanalų suvienodėjimas ir monotonija. Kartais atrodo, kad per visus kanalus rodoma tokia pati laida tokia pačia tema. Nuskambėjus garsesniam skandalui, jis imamas linksniuoti visuose įmanomuose televizijos kanaluose, taip sukeldamas normalią atmetimo reakciją – nebesinori nieko girdėti ta tema.

Nepaisant to, ima atrodyti, kad televizijos laidų kūrėjai nebeieško naujų idėjų ir kiekviename naujame sezone matome tas pačias senas laidas, kurios kartojasi kituose kanaluose, o jose vėl diskutuoja jau ne kartą girdėtomis temomis.

Nors reikia nepamiršti, kad internetas yra pasiekiamas ne visai visuomenei. Vis dar yra dalis žmonių, kurie negali ar nemoka naudotis kompiuteriu ir internetu, taigi televizija jiems yra pagrindinis žinių šaltinis. Kokia informacija pasiekia juos kasdien?

Lietuvoje yra likę nedaug televizijos laidų, kalbančių ne apie šou verslą, o kultūrą, aktualijas, verslą. Dauguma supranta, jog reklama yra televizijos varomoji jėga ir reikia siūlyti žmonėms tai, kas sukelia daugiausia diskusijų, skandalų. Tačiau kai šokių ir humoro laidų be humoro pasidaro per daug – televizorius tampa dar viena nebereikalinga namų interjero detale.

Apsauginės žaliuzės ir roletai verslui bei namams

Apsauginės žaliuzės yra specialios žaliuzės, montuojamos lango išorėje. Jų paskirtis dvejopa. Pagrindinis apsauginių žaliuzių uždavinys yra apsaugoti patalpas nuo įsilaužimo. Antrinė paskirtis – apsaugines zaliuzes sulaiko dalį išeinančios šilumos ir taip taupo energiją, skirtą namams apšildyti.

Kas naudoja apsaugines žaliuzes? Dažniausiai jos yra naudojamos namuose, kuriuose žmonės gyvena ne nuolatos. Tai vasarnamiai, sodo nameliai, kotedžai, taip pat ir gyvenamieji namai, net ūkinės patalpos, kuriose laikoma kažkas vertingo, tad įsilaužimo atveju būtų patiriami didžiuliai nuostoliai. Kartais naudojamos ir žaliuzės, ir roletai iš vidaus, nes kyla poreikis ne tik apsisaugoti nuo intensyvių saulės spindulių, bet ir poreikis įleisti į namus šilumą. Tokiu būdu apsauginių žaliuzių nenuleidžia, o viduje roletai nuleidžiami tik iš dalies. Taip saulė šildo grindis ir šiluma pasklinda po namus, jei jie turi tinkamas ventiliacines sistemas ir yra gerai apšiltinti. Toks žaliuzių ir roletų tandemas padeda pasyviems namams išlaikyti šilumą, bet tuo pačiu apsisaugoti nuo saulės spindulių, kurie ypač ryškūs būna žiemą (dėl sniego, nes atspindima daugiau saulės spindulių, nei nuo žemės).

Apsaugines žaliuzes naudoja ir butuose bei miesto kotedžuose gyvenantys žmonės. Dažniausiai tuo atveju, kai butai yra pirmame aukšte, arba prie lango galima nesunkiai prieiti iš kito pastato. Nemažai biurų taip pat jas naudoja, nes čia nuolatos nakčiai lieka seifai, įmonės dokumentai, brangi kompiuterinė įranga, kuri gali būti lengvas grobis ilgapirščiams. Prie apsauginių žaliuzių nesunkiai prijungiami signalizacijos davikliai, tad nesankcionuoto įėjimo atveju, apsaugos ekipažas iš karto gauna signalą apie galimą įsilaužimą.

Ši patalpų apsaugos priemonė yra gaminama iš specialių smūgiams atsparių medžiagų. Kadangi jų tikslas – apsaugoti langą nuo įsilaužimo, medžiagos parinktos itin tvirtos ir kokybiškos. Dėl to kaina yra didesnė, nei elementarių roletų, tačiau tai reikalinga investicija. Apsauginis sluoksnis – vadinamasis šarvas, yra vyniojamas ant specialaus vamzdžio, esančio virš lango dėžėje (jį galima paslėpti pagal esamą lango konstrukciją arba montavimo vietą, pavyzdžiui nišoje). Šarvas išvyniojamas ir sutraukiamas rankine pavara (paprasčiausiai traukiama virvutė), mechanine pavara (tinka didesniems ir sunkiems šarvams, nes pakeliama ir nuleidžiama specialia rankenėle) ir elektrine pavara (pasukus raktelį, įsijungia varikliukas, kuris pakelia arba nuleidžia šarvą). Roletai taip pat gali naudoti tuos pačius pakėlimo principus.

Rekomenduojama rinkti kuo kokybiškesnes apsaugos žaliuzes, nes jos gali padėti išvengti apiplėšimo. Montavimą taip pat reikėtų palikti profesionalams, nes tik jie gali užtikrinti, kad žaliuzės pakabintos tinkamai ir taps sunkiai įveikiama kliūtimi piktadariams.